Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokamos treniruotės bėgikų kol kas nevilioja

Į pirmąją 69 metų profesionalaus bėgimo trenerio P.Rakštiko treniruotę atėjo tik dvi studentės ir vienas iš Vilniaus maratono organizatorių.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Į pirmąją 69 metų profesionalaus bėgimo trenerio P.Rakštiko treniruotę atėjo tik dvi studentės ir vienas iš Vilniaus maratono organizatorių.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Patyręs maratonininkas Povilas Rakštikas Vingio parke praėjusį pirmadienį surengė pirmąją nemokamą bėgimo treniruotę. Minios dalyvių nesulaukė – atėjo vos dvi merginos. Tačiau patyręs treneris nenusimena – tiki, jog įsibėgėjus pavasariui norinčių sportuoti vilniečių atsiras daugiau.

Dvi studentės, atėjusios į pirmąją treniruotę, sakė bėgioti norinčios tiesiog savo malonumui. Tačiau prisiversti tai daryti pačioms sunku, todėl ir tikisi profesionalaus trenerio pagalbos.

Grupėje – smagiau

„Draugė mane pakvietė, perskaičiusi skelbimą internete. Norime taisyklingai išmokti kvėpuoti, bėgti, šiaip smagu bendrai kažką daryti“, – kalbėjo Lina ir prisipažino intensyviai nesportuojanti – ji bandė bėgioti tik prieš kelerius metus vasarą.

Linos draugė Indra pasakojo lankanti krepšinio treniruotes, tačiau ir pabėgioti būtų ne pro šalį. „Maratone gal nedalyvausiu, nes ilgesnes distancijas nubėgus labai skauda sąnarius. Bet savo malonumui tikrai mielai pabėgiosiu. Tik vienai ar net ir dviese su drauge sunku prisiversti, o jeigu bėgi su kažkokia grupe, esi labiau motyvuota“, – dėstė mergina.

Bėgioja pusę šimto metų

Treneris P.Rakštikas įsitikinęs, kad ilgainiui bėgikų į jo treniruotes susirinks kur kas daugiau. Tarptautinio Vilniaus maratono organizatoriai panašias treniruotes rengė ir pernai rudenį – tuomet susirinkdavo po 20 ir daugiau bėgimo entuziastų.

Anot P.Rakštiko, norintieji pradėti sportuoti informacijos apie taisyklingą bėgimą gali rasti internete, tačiau daugeliui reikia sistemos, kuri įpareigotų siekti savo tikslo. „Tai ir yra priežastis, kodėl sportuojant labai naudinga turėti bendraminčių, priklausyti kokiai nors grupei. Mano patirtis rodo – o aš bėgioju jau daugiau negu 50 metų – tokios grupės labai pasiteisina“, – tikino 69 metų daugkartinis įvairaus ilgio distancijų (nuo 10 kilometrų iki maratono) savo amžiaus grupės rekordininkas.

Jo propaguojamos sporto šakos istorija labai sena, kadangi, kaip juokaudamas pastebėjo P.Rakštikas, vos išlipusi iš medžio beždžionė turėjo bėgti, kad niekas jos nepagautų ir nesuvalgytų ir kad ji pati ką nors valgomo pačiuptų.

Ieškos ir būsimų čempionų

Treneris neatmetė galimybės, kad tarp atėjusiųjų kartu pabėgioti atrasti ir tikrų talentų: „Gal yra kur užsislėpęs ir koks būsimas olimpinis čempionas? Gal jam 30 metų, o jis net nežinojo, kad tai gali? O ateis pirmą kartą ir supras, jog jo pašaukimas yra bėgimas. Yra pasaulyje buvę tokių atvejų. Tiesa, jie labai labai reti.“

Tarptautinio Vilniaus maratono organizatoriai panašias treniruotes rengė ir pernai rudenį – tuomet susirinkdavo po 20 ir daugiau bėgimo entuziastų.Trenerio teigimu, pirmiausia norint pradėti bėgioti reikalingas noras, o tada jau reikia siekti kitų tikslų. „Praktika parodė, kad reikėtų sau kelti tikslą bėgioti, tarkim, tris keturis mėnesius. Mano tikslas yra toks, kad, atėję į nemokamą treniruotę, žmonės „užsikabintų“ ilgam ir bėgiotų nuolat. Manau, kad pirmą kartą ateisiantys žmonės tenori pažiūrėti, kas čia yra siūloma. Svarbu neperlenkti lazdos, kad jie neišsigąstų ir nenutrauktų treniruočių“, – savo darbo principus dėstė P.Rakštikas.

Treneris pastebėjo, kad į panašias, kaip jo, treniruotes dažniausiai susirenka vyrai, nes moterys kažko bijo ar drovisi. Tačiau jis laukia visų – net ir tų, kurie niekada nėra bėgioję.

Treniruotes ketinama rengti kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį 18 val. Treneris dalyvių lauks Vingio parke, šalia „Lakštingalos“ kavinės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min