Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nenupirkti butai – socialiniam būstui

Iki šiol socialinį būstą stačiusiai savivaldybei verslininkai siūlo nuomotis ir ilgainiui išsipirkti jau pastatytus naujus butus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Iki šiol socialinį būstą stačiusiai savivaldybei verslininkai siūlo nuomotis ir ilgainiui išsipirkti jau pastatytus naujus butus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nekilnojamojo turto (NT) prekybos sąstingio kamuojami verslininkai atsigręžė į milijardinį biudžetą valdančią sostinės savivaldybę. NT magnatai siūlo miestui išsimokėtinai už 13 mln. Lt pirkti socialinį būstą ir taip bendradarbiaujant išjudinti stojusią rinką.

Praėjusią savaitę vykusiame miesto vadovų ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) susitikime verslininkai pasiūlė miesto valdžiai ne statyti naujus socialinius būstus, o nuomotis jau pastatytus butus. Pagal siūlomą išperkamosios nuomos modelį numatoma, kad pasibaigus nustatytam nuomos laikui būstus savivaldybė galėtų išsipirkti, o sumokėta nuoma taptų pradiniu įnašu.

„Per trumpą laiką būtų galima apgyvendinti daug didesnį skaičių žmonių. Be to, rinkoje susiklosčiusi situacija yra palanki pirkėjui – kainos kritusios“, – pasiūlymo esmę „15min“ aiškino LNTPA valdybos narys, bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Verslininkas neslėpė, kad sutarties su savivaldybe atveju naudos gautų ir būsto statytojas. „Sumažėjus būsto pasiūlai mieste, galėtume kalbėti apie naujas statybas, statybininkams atsirastų apyvartinių lėšų – tai ir galimybė išsaugoti darbo vietas“, – tikino A.Avulis.

Žvelgia atsargiai

Šiemet Vilniaus socialinio būsto fondui plėtoti iš valstybės biudžeto skirta apie 13 mln. Lt. Nekilnojamojo turto plėtotojų teigimu, už šią sumą geriausiu atveju galima pastatyti apie 60–70 butų, o taikant verslininkų siūlomą modelį esą iš karto būtų galima apgyvendinti apie 560 šeimų. Šiuo metu mieste socialinio būsto Vilniuje laukia apie 4,6 tūkst. žmonių.

„Pasiūlymas tikrai bus svarstomas, tačiau neturime jokių konkrečių skaičių, kiek galėtų kainuoti vienas kvadratinis metras būsto. Be to, prieš spręsdami turėtume įsitikinti, ar pavyks kasmet gauti tokį finansavimą kaip šiemet, nes kitaip žmones teks iškraustyti į gatvę“, – teigė vicemeras Stanislovas Šriūbėnas.

Miesto valdžia taip pat nori apsidrausti, kad už socialiniam būstui skirtus pinigus netektų pirkti prabangių butų. „Esame įsipareigoję suteikti tam tikro dydžio butus, atitinkančius konkrečius reikalavimus. Jie turi būti su kuklia, bet tvarkinga apdaila, pritaikyti gyventi“, – aiškino vicemeras Romas Adomavičius.

Pasak pašnekovo, nuspręsti, kaip elgtis su verslininkų pasiūlymu, turės miesto taryba.

Nusprendus socialinį būstą pirkti pagal verslininkų siūlomą modelį būtų skelbiamas viešas konkursas.

Komentarai
Temos Statybos, Rinka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min