Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepabuvęs kelininku, netapsi Seimo nariu: kaip politikas dvi Kauno duobes lopė

Šaltinis: 15min
11
A A

Kandidatas į Seimo narius, konservatorius Tadas Langaitis kelią potencialių rinkėjų link nusprendė, tiesiogine to žodžio prasme, išsigrįsti asfaltu. Mosuodamas duobėtų Kauno gatvių vėliava, jis viešai mestelėjo pažadą: „Asmeniškai imsiuosi Kauno gatvių tvarkymo darbų“. Ir ėmėsi. Tiesa, realybėje duobes lopė ne visai jis. Ir tų duobių buvo tik dvi.

Visuomenininkas, kandidatas į Seimą, TS-LKD vykdomojo rinkimų štabo vadovas T.Langaitis ketvirtadienį pakvietė žiniasklaidos atstovus į „draugišką susitikimą, kurio metu bus pradėtas tvarkyti duobėtas Lietuvos politikos kelias“. Anot jo, toks sprendimas geriausiai iliustruoja, kad tebūdami tik kandidatais, politikai gali realiais darbais prisidėti prie žmonių gyvenimo pokyčių.

Žurnalistų ši rinkiminė akcija nesudomino, tačiau specialiai šiai progai nupirktą grėblį į rankas dvejus metus politikos katile kunkuliuojančiam jaunam politikui, bent jau dėl vaizdo, teko paimti. Juk reikia nuotraukų rinkiminiam „Facebook'ui“.

Apžvelgęs duobes ir net nepasiraitojęs rankovių, T.Langaitis kibo į darbus. Plušo gal kelias minutes. Galvojate vienas, kaip žadėjo? Klystate.

Jaunųjų konservatorių desanto ketvirtadienį sulaukė Vievio g. Paklaustas, kodėl buvo pasirinkta būtent ji, gal koks pažįstamas asmuo joje gyvena, T.Langaitis patikino, jog atranka buvo sunki, nes duobių Kaune – daug, tačiau dėl šios duobėtumo sulaukta daugiausiai gyventojų skundų.

Deja, teisingas atsakymas turėjo būtų visai kitoks. Koks? Pasvarstykime. Atrankai galioja tik trys kriterijai: pasirinkta gatvė turi būti siaura, jog nereikėtų gauti savivaldybės leidimo, norint dėl duobių lopymo joje stabdyti eismo, ji turi būti apygardoje, kurioje kandidatuoji, nes kokia prasmė tuomet daryti gerus darbus, ir duobės turi būti prie daugiabučio namo, nes kitaip „darbą“ išvys tik kelios šeimos, o kelios šeimos – tik keli potencialūs balsai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Politikas lopo duobes
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Politikas lopo duobes

Vievio g. tam puikiai tiko. Neatsitiktinai, matyt, pasirinktos ir dvi parodomosios duobės joje – viena daugiabučio kieme, kita, nedidukė, pačioje gatvėje. Apžvelgęs jas ir net nepasiraitojęs rankovių, T.Langaitis kibo į darbus. Plušo gal kelias minutes. Galvojate vienas, kaip žadėjo? Klystate.

„Nieko ši akcija nekainavo. Bendruomenė, kelininkai prisidėjo savanoriškai. Tačiau šiaip kvadratinio metro pločio duobės užtaisymas atsieina 15 eurų“, – skaičiais švaistytis ėmė kandidatas.

Iš rūškanų kelininkų veidų, kurie ir atliko didžiąją darbų dalį, galima kvestionuoti jų savanoriškumo principą. Bet bala nematė.

Su užgimtom baltom pirštinėm tikrai nieko nebaisu išsitepti.

Kandidato paklausėme, ar nederėjo kelio darbams tinkamai pasiruošti? Kelininkai nedirba vilkėdami kostiumo kelnėmis, marškiniais bei firminiais megztukais. Galima ir susitepti.

„Su užgimtom baltom pirštinėm tikrai nieko nebaisu išsitepti“, – atsakė naujai iškeptas kelininkas.

Didelė tikimybė, kad tik jis pats suvokė, ką atsakė. O gal turėjo omenyje prieš korupciją politikoje kovojantį judėjimą „Baltosios pirštinės“? Tikėtina, nes po to ėmė nemažai kalbėti apie didžiausią, jo nuomone, duobę politikoje – korupciją. Kaip per metus dėl jos vien per viešuosius pirkimus prarandama apie milijardą eurų. Jis ekonomistas (pasirodo, ne duobių užtaisymo žinovas), tad, tikėkime, žino, ką sako.

Tai koks tas kelininko darbas, kandidate? Labai sunkus?

„Procesas aiškus, tik nepigus. Sunku pradžioje. Reikia jėgos, norint kilogramą asfalto grėbliu pastumti, o po to lengva. Didžiausias malonumas jaustis naudingu“, – šyptelėjo iš malonumo politikas.

Kur nebus lengva, kai dirbama penkiese. Ir kai duobes kažkas, tik ne T.Langaitis, iš vakaro paruošė remontui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Politikas lopo duobes
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Politikas lopo duobes

Tai gal tuomet apsimoka kelininku dirbti, kandidate? Juk duobėtame Kaune ši specialybė – itin paklausi. Darbo visad bus. Gal ir alga didesnė nei politiko?

„Nežinau, kiek uždirba kelininkas. O štai politikas nieko neuždirba. Tai visuomeninis darbas. Mano gebėjimus galima plačiau išnaudoti“, – vis dar rimtai atsakinėti bandė 39-rių metų kandidatas į Seimą, pats šiuo metu gyvenantis toli nuo duobėtų Kauno gatvių – Vilniuje.

Sunkų jo darbą pertraukė kurį laiką surauktais antakiais akciją stebėję vietos gyventojai. Puiku, galime pasitikrinti „draugiško susitikimo“ rezultatus. Užtaisė dvi duobes – balsuosite už T.Langaitį? Kad kaži...

Vienas ėmė nurodinėti kandidatui, kad ne tas duobes pasirinko – Vievio g. yra ir kur kas didesnių. Bet ko norėt, lietuviai visad nepatenkinti. Kito širdies šis darbas taip pat nesuminkštino: „Tai – vienadienis dalykas. Žaidimas rinkėjų emocijomis. Gal jūsų savanoriai norėtų ne dėl dviejų kvadratinių metrų įsiamžinti, o didesnio ploto? Prisidėsiu, išlyginkime visą kiemą?“.

Gerai tiek, kad šis vyras pažadėjo 15min portale kelininko duonos paragavusio kandidato bent jau „netrolinti“. Gal.

Taigi papūtė nauji politiniai vėjai. Kelininkais būti, matyt, šiemet madinga. Nes panašios akcijos tą pačią savaitę ėmėsi, T.Langaičio teigimu, ir kitas konservatorių kandidatas į Seimo narius – Kazys Starkevičius. Žiūrėk, kandidatas prie kandidato ir nebeliks Kaune duobių.

VIDEO: Politikų kova dėl rinkėjų – užlopytos dvi duobės

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min