Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepagrįstai atleistai Panevėžio savivaldybės darbuotojai kėdė grąžinta, tad moralinė kompensacija nepriklauso

Darbo vieta
Photos.com / Darbo vieta
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos apeliacinį skundą dėl apylinkės teismo sprendimo grąžinti Lilijaną Sandienę į darbą, patvirtino, kad moteris iš Savivaldybės atleista neteisėtai.

Kad buvusi Socialinės paramos skyriaus darbuotoja turi būti grąžinta į darbą, dar 2017 metų vasario 27 d. nusprendė Panevėžio miesto apylinkės teismas.

Apygardos teismas, kuriam tokį sprendimą apskundė Savivaldybės atstovai, konstatavo, kad nutraukdama darbo sutartį su L.Sandiene, Panevėžio miesto savivaldybės administracija vis tik pažeidė Darbo kodekso nuostatas – darbuotojos pirmumo teisę likti darbe.

Aukštesnysis teismas visiškai sutiko su apylinkės teismo argumentais, kad Savivaldybė nepagrindė L.Sandienės atleidimo motyvų, kuriais rėmėsi atleisdama ją iš darbo, t. y. neįrodė, kad jos kvalifikacija buvo žemesnė nei kitų skyriaus darbuotojų, taip pat nevertino ir jos socialinio pažeidžiamumo.

Nustatęs, kad L.Sandienės atleidimas iš darbo buvo pagrįstai pripažintas neteisėtu, teismas konstatavo, kad darbuotojai yra pagrįstai priteistos ir išmokos už priverstinį pravaikštos laiką.

Tačiau apygardos teismas pakeitė apylinkės teismo sprendimą dėl turtinės žalos atlyginimo L.Sandienei.

Neturtinę kompensaciją atėmusio teismo įsitikinimu, atleidimo iš darbo pagrindas neturėjo įtakos jos reputacijai, nesudarė kliūčių konkuruoti darbo rinkoje.

L.Sandienė grąžinta į turėtas vyresniosios socialinių išmokų specialistės pareigas, tad, teismo įsitikinimu, tai jau yra tam tikra patirtų nepatogumų kompensacija, be to, atleidimo iš darbo pagrindas neturėjo įtakos jos reputacijai, nesudarė kliūčių konkuruoti darbo rinkoje.

Teismas taip pat perskirstė šalių bylinėjimosi išlaidas, rašoma Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Jolitos Gudelienės trečiadienį paviešintame pranešime. Civilinio proceso kodeksas įtvirtina, kad patenkinus ieškinį iš dalies, išlaidos priteisiamos ieškovui proporcingai teismo patenkintų reikalavimų daliai, o atsakovui – proporcingai teismo atmestų ieškinio reikalavimų daliai.

Atsižvelgus į tai, kad L.Sandienės ieškinys pirmosios instancijos teisme tenkintas apie 70 procentų, Savivaldybė turės sumokėti L.Sandienei 791 Eur išlaidų advokato teisinei pagalbai apmokėti, taip pat atitinkamą dalį žyminio mokesčio ir pašto išlaidų valstybei.

Apygardos teismui tenkinus Savivaldybės paduotą apeliacinį skundą apie 50 procentų, iš L.Sandienės priteista 140 Eur Savivaldybės patirtoms advokato pagalbos išlaidoms apmokėti.

Panevėžio apygardos teismo sprendimas per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min