TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepailstančios entuziastės Kaune sukūrė stebuklą neįgalius vaikus auginančioms šeimoms

Šventė neįgaliųjų bendrijoje „Kauno viltis“
Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr. / Šventė neįgaliųjų bendrijoje „Kauno viltis“
Šaltinis: 15min
0
A A

Nedaug trūko, kad sekmadienį sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kauno viltis“ kalėdinė šventė vyktų niūriose ir apleistose patalpose. Socialinės darbuotojos bendrijos dienos centre pačios glaistė sienas, ieškojo galinčių statybinėmis medžiagomis, darbais padėti draugų, giminaičių.

„Daug šeimų čia neateidavo vien dėl slegiančios aplinkos. Visur reikėjo remonto: virtuvėlėje, pagrindinėje salėje, kitose patalpose. Per mažučius grotuotus langelius patekdavo mažai šviesos, nebuvo šviestuvų“, – pasakojo bendrijos socialinė darbuotoja Asta Bložiūtė.

Kai tik apsitvarko – iškeldina

Apleistas patalpas paskyrusi Kauno savivaldybė pinigų remontui nedavė. Tai jau ketvirtos patalpos bendrijai, kuri veikia nuo 1996 m.

Po poros metų vėl gali teikti palikti šias suremontuotas patalpas, – baiminosi L.Savinskaja.

Pasak bendrijos pirmininkės Laimutės Savinskajos, su savivaldybe organizacija pasirašo terminuotą panaudos sutartį. „Terminui pasibaigus mus iškeldina. Buvome įsikūrę Šančiuose, Panemunėje, Vytauto prospekte, o dabar – P.Lukšio 58. Po poros metų vėl gali teikti palikti šias suremontuotas patalpas“, – baiminosi L.Savinskaja.

Visos skiriamos patalpos paprastai būna apleistos, tenka išleisti nemažai lėšų, kol jos tampa bent kiek jaukesnės.

Darbuotojos trykšta entuziazmu

L.Savinskaja džiaugėsi energingomis socialinėmis darbuotojomis: A.Bložiūte, Agne Baronaite ir Lina Tumosiene. „Jų entuziazmo dėka galime švęsti Kalėdas jaukiose patalpose, kurios buvo visiškai apleistos“, – džiaugėsi L.Savinskaja.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./(iš kairės) Evelina Garnienė, Agnė Baronaitė, Asta Bložaitė, Lina Tumosienė
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./(iš kairės) Evelina Garnienė, Agnė Baronaitė, Asta Bložiūtė, Lina Tumosienė

Daug padeda ir savanoriai. A.Bložiūtės pusseserė Evelina Garnienė dažnai čia atvyksta iš Panevėžio. Krašto apsaugos savanorė sakė, kad ją uždegė pusseserės entuziazmas. „Kuo galėdama prisidėjau, kad sklandžiai vyktų remontas, padėjau ieškoti rėmėjų, darbuotojos pačios glaistė sienas“, – pasakojo moteris.

Anksčiau apsilaupiusios sienos dabar nudažytos, jas puošia neįgalių vaikų ir suaugusiųjų kūriniai, lubose suremontuoti šviestuvai, įrengta virtuvė. „Visus darbus atlikti, rasti rėmėjų pagelbėjo draugai, giminaičiai, kai kur pačios darbavomės“, – sakė A.Baronaitė.

Surengė šventę

Sekmadienį bendrijos vadovė su darbuotojomis surengė kalėdinę šventę. Patalpas pašventino klebonas Dainius Lukonaitis. Paskui įvairiais triukais stebino iliuzionistas Modestas Petrikis.

Žinoma, apsilankė ir Kalėdų senelis, su kuriuo neįgalieji žaidė įvairius žaidimus.

Renginio svečius darbuotojos apdovanojo neįgaliųjų pagamintais angelais.

Bendrija vienija 70 šeimų, auginančių sutrikusio intelekto vaikus – iš viso 141 žmogų. Kai kurie neįgalieji jau suaugę. Dauguma gerai vieni kitus pažįsta, nes lanko dienos centrą daug metų.

Bendrija vienija 70 šeimų, auginančių sutrikusio intelekto vaikus – iš viso 141 žmogų. 

„Pati gyvenu su 38 metų neįgalia dukra ir gerai žinau, kaip reikalingas toks dienos centras. Neįgalių vaikų negalima vienų palikti nė minutei, tai labai vargina. Ateiti čia – tikra atgaiva ir tėvams, ir vaikams. Visi prasiblaškome, su jais dirba socialinės darbuotojos“, – sakė L.Savinskaja.

Pirmininkė atlyginimo negauna, o ir socialinės darbuotojos dirba ne visu etatu, todėl neuždirba nė tūkstančio litų. „Dirba jos labai daug ir sunkiai, juk tenka bendrauti su įvairiais protinę negalią turinčiais žmonėmis“, – kalbėjo L.Savinskaja.

Neįgalieji dienos centre gamina įvairius dirbinius, eina į ekskursijas, yra mokomi įvairių buities darbų, orientuotis mieste. „Šiuo metu vykdome sielovados, lytinio švietimo programas“, – pasakojo A.Bložiūtė.

L.Savinskaja minėjo, kad neįgalieji labai džiaugiasi ekskursijomis, išvykomis. „Deja, tam turime mažai lėšų. Auginantys neįgalius vaikus dažnai gyvena iš išmokų, nes dažniausiai neturi galimybių dirbti dėl būtinybės nuolat prižiūrėti atžalas“, – aiškino L.Savinskaja.

„Kauno viltis“ yra visoje šalyje padalinius turinčios organizacijos „Viltis“ dalis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min