TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepaisydama teismo sprendimo Seimo kanceliarija perduoda valgyklų patalpas „Smulkiam urmui“ (atnaujinta 15.58 val.)

Seime
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seime
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo kanceliarija penktadienį perduoda valgyklos, restorano, restorano baro, bufetų, parduotuvės patalpas konkursą dėl jų nuomos laimėjusiai bendrovei „Smulkus urmas“.

„Mes dabar pasirašėme patalpų ir įrangos perdavimo aktus, įsigaliojo sutarties pozicijos, kurios dar nebuvo įsigaliojusios, o žmonės jau dirba kelias dienas, žiūri, kokią įrangą perėmė, pirmadienį „Smulkus urmas“ perima darbą ir kviečiame visus pietauti“, – penktadienį žurnalistams sakė Seimo vicekancleris Gedeminas Aleksonis.

Tuo metu ligšiolinė Seimo maitintoja „Greminta“ pozicijų neužleidžia tiesiogine šio žodžio prasme – antradienį prieš oficialų patalpų perdavimą, numatytą 14 val., nutraukė darbą ir užsirakino. Iki pusės dviejų į valgyklą nesuskubusieji liko be pietų, tarp jų ir Seimo pirmininko pavaduotojas Algis Kašėta, ir Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, kiti kanceliarijos darbuotojai.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį priėmė nutartį pagal ligi šiol Seimą maitinusios valstybės įmonės „Greminta“ ieškinį, kuria kanceliarija įpareigojama stabdyti sudarytos nuomos sutarties vykdymą.

Į klausimą, kodėl nesilaikoma Vilniaus apygardos teismo nutarties, įpareigojančiosi stabdyti sutartį, kol nebus atsako byloje dėl konkurso sąlygų, vicekancleris sakė negalintis vykdyti to, ko nėra matęs.

„Kai ją (nutartį – BNS) gausime ir perskaitysime jos turinį, pažiūrėsime, kas ten parašyta. Kanceliarija yra valstybės institucija, teismo sprendimus mes tikrai vykdysime, bet jei tie sprendimai bus nepalankūs mūsų atžvilgiu, tokios nutartys, kaip žinau, per septynias dienas yra skundžiamos aukštesniam teismui“, – sakė G.Aleksonis.

Taip pat G.Aleksonis kvestionavo „Gremintos“ galimybes apskųsti konkursą – ši kreipėsi į teismą, skųsdama konkurso sąlygas, tvirtindama, jog Seimo kanceliarija turėjo skelbti ne patalpų ir įrangos nuomos, o paslaugos pirkimo konkursą.

„Galiu komentuoti, kad tai visiškas absurdas, jei buvo nagrinėtas „Gremintos“ parašytas skundas, tai įmonė, kuri paėmė dokumentus, bet neatėjo į konkursą. Konkurso sąlygas gali skųsti tik įmonė, kuri dalyvavo konkurse“, – sakė G.Aleksonis ir akcentavo, jog „Greminta“ lygiomis sąlygomis galėjo dalyvauti konkurse.

„Nuo pirmadienio prasideda rinka, rinkos dėsniai“, – reziumavo vicekancleris ir tvirtino, jog ligšolinė situacija, kai parlamentą maitinanti įmonė buvo dotuojama biudžeto, yra „nepadori ir nesąžininga“.

„Ir kanceliarijos, ir Seimo vadovybės pozicija yra tokia, kad daugiau nė viena įmonė, kuri nemoka net komunalinių mokesčių, Seimo kanceliarijoje nedirbs. Tai yra nesąžininga ir nepadoru, kai šiais laikais, kai savivaldybės negali skirti pakankamai lėšų maitinimui vaikams ir darželiams, norima toliau sėdėti išskirtinėmis sąlygomis, kad iš biudžeto būtų dotuojamas maistas Seimo ir kanceliarijos nariams. Atsiprašau, mes pajėgūs nusipirkti produktą už tiek, kiek jis kainuoja, ir mums nereikia pigesnio, o jei nugalėtojai mus pradės maitinti labai brangiai, šalia Seimo yra kavinių ir restoranų, galėsime eit ten“, – sakė kancleris.

Įmonės „Smulkus urmas“ generalinė direktorė Audronė Tendzegolskienė sakė neabejojanti, jog pirmadienį be kliūčių pradės darbą.

„Tikrai nebaisu, esame tvirtai pasiryžę ir pasirengę pirmadienį startuoti“, – pasirašius patalpų perdavimo aktą sakė A.Tendzegolskienė.

Vilniaus apygardos teismas yra priėmęs nutartį, kuria pritaikomos laikinosios apsaugos priemonės, uždraudžiant vykdyti sudarytą nuomos sutartį. Tačiau tuo pačiu ieškovė „Greminta“ įpareigota iki birželio 19 dienos į teismo sąskaitą pervesti 150 tūkst. litų dėl galimų atsakovo nuostolių atlyginimo arba pateikti banko garantiją dėl šios sumos.

„Greminta“ Vilniaus apygardos teismui apskundė patalpų bei įrangos nuomos konkursą, kurį iš trijų dalyvavusių bendrovių laimėjo „Smulkus urmas“, už patalpų nuomą pasiūlęs didžiausią kainą – 33 333 litus per mėnesį.

Dalį konkursą laimėjusios bendrovės akcijų valdo investicijų bendrovė „ŽIA valda“, vienas jos valdybos narių – Seimo nario Vidmanto Žiemelio sūnus Gediminas.

Seime anksčiau ne kartą bandyta išnuomoti patalpas, kuriomis daugelį metų išskirtinėmis sąlygomis naudojosi valstybės įmonė „Greminta“, tačiau nesėkmingai.

Pirmą kartą konkursas dėl patalpų nuomos skelbtas 2007 metais, kai kilus vadinamajam privilegijų skandalui nustatyta, jog „Greminta“ parlamente dirbo šiltnamio sąlygomis, t. y. nemokėjo nei už patalpų nuomą, nei už komunalines paslaugas. Tačiau konkursas neįvyko nei tuomet, nei pakartotinai skelbtas praėjusiais metais, neatsiradus įmonių, nustatytomis sąlygomis norinčių teikti maitinimo paslaugas Seime.

Tiesa, kai kurie parlamentarai tvirtino įtariantys, kad konkursuose skelbtos „Gremintai“ palankios sąlygos. Skelbiant pastarąjį konkursą nuomos plotas sumažėjo daugiau nei perpus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Seimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min