Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 26, 17:51

Nepateisinamas elgesys ir savivalė su galvijais užtrauks griežtas sankcijas

Neplaninio patikrinimo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai apsilankę viename stambiame Kalvarijos rajono ūkyje, po jau pritaikytų sankcijų, susidūrė su retai pasitaikančiu piktybišku ir žiauriu elgesiu su gyvūnais, rašoma VMVT pranešime spaudai.
Rusų muitininkų į Lietuvą sugrąžinti galvijai
Galvijai / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Dar prieš keletą savaičių veterinarijos inspektoriai šiame ūkyje aptikę, jog galvijai yra laikomi itin blogomis sąlygomis, iš laikytojų konfiskavo 15 penimų galvijų. Taip pat skirta tūkstantinė bauda.

VMVT inspektoriai tuomet ūkį įpareigojo toliau teikti informaciją apie nustatytų pažeidimų šalinimą, tačiau nesulaukus žinių vėl vyko tikrinti ūkio. Nuvykus į vietą VMVT pareigūnų ūkininkas neįsileido, todėl teko kreiptis į teismą dėl leidimo patekti į ūkinius pastatus, kad būtų galima įvertinti galvijų sveikatos būklę. Patikrinimo metu aptikti 6 gaišę galvijai ir du itin sunkios būklės. Iškvietus privatų veterinarijos gydytoją nustatyta, kad dviem gyvūnams gydymas nėra galimas ir juos teko nugaišinti.

„Tai nesuvokiamas žiaurumas. Nežinau, ar tokį elgesį galima pavadinti tiesiog neišmanymu, kaip elgtis su savo galvijais, kai po daugybės mūsų pastangų aiškinti apie tinkamą gyvulių priežiūrą nebuvo daromos jokios išvados, situacija ne tik nesikeitė, o tik blogėjo. Neįsivaizduoju, kaip galima kasdieną matant silpstantį gyvūną juo nepasirūpinti. Stengėmės geranoriškai padėti ir atsižvelgti, kad tai yra daugiavaikė šeima ir ūkis jiems yra galbūt pragyvenimo šaltinis. O tai ką pamatėme šiandien tikrai atėmė žadą, todėl teko priimti sprendimą taikyti griežčiausias poveikio priemones“, – komentavo VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Dėl šio atvejo pradėta administracinė teisena dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir likusių 70 galvijų konfiskavimo. Laikytojams taip pat gresia piniginė bauda iki 4000 Eur.

Šiuo metu gyvūnai lieka ūkyje, tačiau jų priežiūra nedelsiant bus perduota vietos savivaldybei. VMVT ir toliau atidžiai stebės situaciją ir, reikalui esant, imsis būtinų veiksmų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min