Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepatenkintieji kiaulidžių kaimynyste susirinko prie Seimo (nuotraukos)

Protesto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Protesto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Prie Seimo ketvirtadienį susirinko stambių kiaulių auginimo kompleksų kaimynystėje gyvenantys žmonės ir jų bendraminčiai.

Protestuotojai reiškė nepasitenkinimą kiaulidžių skleidžiama tarša, kuri esą daro neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Jie reikalavo, kad Seimo nariai užtikrintų jiems ir jų vaikams galimybę gyventi sveikoje ir švarioje aplinkoje.

Apie pusę šimto žmonių protestuoti atvyko iš Pakruojo, Pasvalio, Kalvarijos, Mažeikių, Šiaulių, Radviliškio rajonų. Juos palaikė žalieji ir kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai. 
 

„Dėl kiaulių kompleksų skleidžiamos smarvės, cheminės ir bakteriologinės taršos pastebima akivaizdžių žmonių sveikatos sutrikimų (ypač vaikų), nuvertėja nekilnojamasis turtas, užteršiami šuliniai, vandens telkiniai ir dirvožemis, užkertamas kelias kitų verslų plėtrai“,  – prieš piketą išplatintame laiške skundėsi piketuotojai.

Skambant būgnų dūžiams žmonės laikė iškėlę plakatus, kurių dauguma akcentavo ekologiją. „Norime ekologiško medaus“, – skelbė vienas. Taip pat piketuotojai ragino nemažinti aplink kiaulides sanitarinių zonų, nes žmonėms esą teks miegoti su kiaulėmis. Su jais pabendrauti atėjo būrelis Seimo narių.  

Po piketo Seime prasidėjo konferencija, skirta kiaulininkystės ūkių plėtros keliamoms problemoms aptarti.

Komentarai
Temos Kiaulė, Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min