TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepavykus eilinei interpeliacijai, Seimo opozicijos lyderis Vytautas Gapšys paragino Vyriausybei atsistatydinti pačiai

Vytautas Gapšys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Vytautas Gapšys
Šaltinis: 15min
0
A A

Eilinį interpeliacijos mūšį antradienį laimėjusios Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius ragino opoziciją susikaupti realių problemų sprendimui. Tuo tarpu Seimo opozicijos lyderis Vytautas Gapšys pareiškė, jog geriausia būtu, jei atsistatydintų visas Ministrų kabinetas.

Antradienį Seime pareigas išsaugojo aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas. Tai buvo jau penktoji interpeliacija šios Vyriausybės nariui. Nė viena iš jų nepašalino ministro. Tačiau premjeras neisitiki, kad tai jau paskutinis opozicijos bandymas kaišioti pagalius į valdančiųjų ratus.

„Nesame naivūs, kadangi per 2,5 metų jokio kito konstruktyvaus opozicijos veikimo nematėm, tai tikėtis, kad opozicija per kitus pusantrų metų imsis ko nors konstruktyvesnio, ką daryti Seime be interpeliacijų, aš tikrai apie tai negalėčiau galvoti“,  – po balsavimo svarstė A.Kubilius.

„Ttikėtis, kad opozicija per kitus pusantrų metų imsis ko nors konstruktyvesnio, ką daryti Seime be interpeliacijų, aš tikrai apie tai negalėčiau galvoti“, – svarstė A.Kubilius.Premjeras kalbėjo, jog opozicijai tenka „labai rimto pasirinkimas“, ar toliau laikytis dabartinės taktikos, ar prisidėti prie „didelių problemų sprendimo“: pensijų sistemos reformos ar mokesčių sistemos pertvarkos.  

Interpeliaciją G.Kazlauskui inicijavo opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija, tačiau jį dėl neveiklumo kritikavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Niekad negirdėjau prezidentės nepasitikėjimo ministro G.Kazlausko atžvilgiu, tik pastabų dėl nepadarytų darbų.  Apie tai esame ne kartą kalbėję, kad dėl nepadarytų darbų tenka atsakomybė visai Vyriausybei ir Seimui“, – antradienį tikino premjeras. Jis taip pat priminė, kad „Lietuva yra parlamentinė demokratija ir Seime išsakytas pasitikėjimas ar neišsakytas nepasitikėjimas labai svarbus mandatas konkrečiam ministrui“.

Anot Seimo opozicijos lyderio V.Gapšio, G.Kazlauskui buvo „užduoti rimti klausimai,  į kuriuos nebuvo atsakyta ir Seimo nariams jo atsakymai sukėlė nepasitenkinimą.“

„Reikia pripažinti, kad valdantieji mobilizavosi ir apgynė savo ministrą. Tai reiškia, kad jie prisiima atsakomybę už visus darbus. O kadangi ši Vyriausybė turi problemų dirbdama ir suvaldydama ūkio reikalus, manau, kad geriausias sprendimas būtų tai Vyriausybei atsistatydinti pačiai, o ne laukti interpeliacijų“, – sakė  „darbietis“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min