Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 6d. 11:56

Nepavykus patikslinti parašų dėl referendumo, iniciatoriai skųstųsi teismui

Parašų rinkimas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Parašų rinkimas
Jei referendumo dėl žemės pardavimo draudimo užsieniečiams iniciatoriams per numatytą laiką nepavyks patikslinti reikiamo skaičiaus parašų, jie žada skųstis teismui.

Iniciatoriai pirmadienį pradėjo šalinti surinktų parašų trūkumus, kuriuos Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įvertino kaip neesminius. Patikrinusi iniciatyvinės grupės surinktus parašus, VRK dalį jų pripažino  netinkamais, o dalį leido patikslinti nuo sausio 6 iki sausio 21 dienos.

„Jie mums primetė ganėtinai sudėtingas žaidimo taisykles, mes jas stengsimės įvykdyti pagal galimybes, bet mes neatmetame, jeigu vis dėlto nepavyktų patikslinti reikiamo skaičiaus parašų, mes tikrai kreipsimės į teismą ir iškovosim tą referendumą“, – BNS pirmadienį sakė Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Referendumo iniciatorių surinktus parašus patikrinusi VRK nustatė, kad atitinkančių reikalavimus parašų yra 292 tūkst. 200, t.y. beveik 8 tūkst. mažiau, nei reikia norint surengti referendumą

Partijos vadovas pažymėjo, kad VRK leido taisyti 9,5 tūkst. parašų, o iš jų tinkamais pripažinti turi būti ne mažiau kaip 7,8 tūkstančio.

„Mus liūdina, kad VRK leido taisyti tik 9,5 tūkst. parašų, ir iš jų reikia, kad būtų užskaityti 7,8 tūkst., tai yra labai maža aibė, iš kurios turi būti didelis rezultatas. Mus stebino, kad VRK neleido taisyti įrašų, kurių gale nėra datos, mes manome, kad galėjo netgi įskaityti, nes data tikrai nėra ankstesnė nei lapai buvo išduoti, ir nėra vėlesnė, nei lapai buvo grąžinti, ir jei tu metu žmogus buvo pilnametis ir jo dokumentas galiojo, VRK tikrai galėjo įskaityti be problemų, bet ne tik neįskaitė, bet ir taisyti neleido“, – kalbėjo J.Panka.

Vienas referendumo iniciatorių sakė, jog pirmadienį pradėję tikslinti trūkumus iš pradžių iniciatoriai šį darbą dirbs lygindami parašus su gyventojų registro duomenimis.

„Šiandien iki pietų du žmonės iš mūsų iniciatyvinės grupės dirba su VRK atstovais ir žiūri pagal gyventojų duomenų registrų bazę, kiek leis mums taisyti, kiek ištaisys pati VRK, ir galima per gyventojų registrą atsekti duomenis be kontaktų su pačiu žmogumi“, – sakė tautininkų vadovas.

Tuomet bus žinoma, kiek parašų trūksta iki reikiamo skaičiaus, ir pradedami lankyti parašų lape nurodyti žmonės. „Tada konkrečiai žinosime skaičius ir pagal tai bandysime planuoti, strateguoti, nes laiko tikrai yra nedaug – penkiolika dienų, o patikslinti skaičius tikrai yra nemažas“, – kalbėjo J.Panka.

Referendumo iniciatorių surinktus parašus patikrinusi VRK nustatė, kad atitinkančių reikalavimus parašų yra 292 tūkst. 200, t.y. beveik 8 tūkst. mažiau, nei reikia norint surengti referendumą.

Jei būtų pašalinti visi neesminiais laikomi trūkumai, parašų skaičius gali pasiekti ir viršyti įstatymo reikalaujamą 300 tūkst. parašų ribą.

Iniciatyvinė grupė siūlo surengti privalomąjį referendumą dėl trijų Konstitucijos straipsnių keitimo – sumažinti reikalavimus referendumui surengti ir uždrausti žemės pardavimą užsieniečiams bei juridiniams asmenims. Siekiama pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtinti, kad referendumą būtų galima surengti surinkus ne mažiau kaip 100 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min