Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepilnamečiams rūkyti sostinėje uždrausta

Marijos nuotrauka
15min skaitytojo nuotr. / Marijos nuotrauka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienio posėdyje uždraudė nepilnamečiams rūkyti visose viešose Vilniaus vietose. Pinigai surinkti iš baudų už nepilnamečių rūkymą viešose vietose bus naudojami jaunimo užimtumui skatinti.

Vyriausybės atstovas Jurgis Jurkevičius tarybai svarstant klausimą pareiškė, kad savivaldybė negali priimti tokio draudimo, nes tokių galių jai nenumato įstatymai. Jis pareiškė, kad savivaldybei nutarus drausti nepilnamečiams rūkyti bus priverstas dėl įstatymo pažeidimo kreiptis į teismą.

Savivaldybės taryba nepaisė Vyriausybės atstovo nuomonės ir draudimą nepilnamečiams rūkyti vis tiek priėmė.

Dabar Tabako kontrolės įstatymas draudžia parduoti, nupirkti ar perduoti tabako gaminius asmenims iki 18 metų, bet nenumato draudimo jiems rūkyti.

Pagal įstatymą, šiuo metu rūkyti negalima švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose, darbo vietose, esančiose uždarose patalpose, išskyrus specialiai įrengtas patalpas, bendrose gyvenamosiose ar kitose bendro naudojimo patalpose, kur nerūkantieji būtų priversti kvėpuoti dūmais, taip pat viešajame transporte, išskyrus specialius vagonus traukiniuose ar atskiras rūkantiesiems skirtas vietas orlaiviuose.

Rūkyti draudžiama ir restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse, lošimo namuose, automatų ir bingo salonuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kur vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, kitose aptarnavimo įstaigose išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus.

Rūkymas draudžiamose vietose užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 litų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min