Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepilnametę su bendrais išniekinusiam žudikui prokurorė paprašė griežčiausios bausmės

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepilnametės gyvybę atėmusiam ir ją su bendrininkų grupe išniekinusiam 22 metų biržiečiui Justinui Juzėnui valstybės kaltintoja prokurorė Nida Grunskienė pasiūlė skirti įstatymų numatytą griežčiausią – laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.

Šią didelį visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą sukėlusią nusikaltimų žmogaus gyvybei, laisvei, teisingumui, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamąją bylą apygardos teismui nagrinėti perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Nida Grunskienė, pernai liepos mėnesį baigusi ikiteisminį tyrimą dėl užpernai rudenį Biržuose nužudytos septyniolikmetės mergaitės, atvykusios čia mokytis iš Kupiškio, teigiama prokuratūros pranešime.

Nusikalstamų veikų padarymu – tyčiniu nužudymu sunkinančiomis aplinkybėmis, neteisėtu laisvės atėmimu, nusikaltimo slėpimu, seksualiniu prievartavimu kaltinami su bendrininkų grupe veikę anksčiau teisti – 21 metų Justinas Juzėnas, 22 metų Skirmantas Balčiūnas, 20 metų Armandas Valeckas ir neteistas 24 metų Marius Galvanauskas.

Užpernai, 2008 metų rugsėjo 13–ąją, dvi valandos po vidurnakčio jauni biržiečiai automobiliu „VW Golf“ ėmė persekioti Biržų miesto gatve ėjusią merginą. Pagrobę nepilnametę, nuvežė ją į vieno bendrų namą ir kelias valandas laikė uždarę. Smurtu ir prievarta palaužta nepilnametė čia buvo seksualiai prievartaujama. Paryčiui smurtautojai, bijodami, kad jų nusikalstami veiksmai gali paaiškėti, nutarė su ja susidoroti – nugabeno savo auką į nuošalią vietą Šilų miške ir žiauriai užmušė. Sudėtingoje byloje prireikė papildomų trijų ikiteisminių tyrimų dėl melagingų parodymų, kuriais pareigūnų apklausiami asmenys klaidino šio nužudymo sunkinančiomis aplinkybėmis tyrėjus.

„Šioje byloje trys biržietės, slėpdamos nusikaltimą ir jį padariusius asmenis, melavo pareigūnams, ir tokiais parodymais vilkino tyrimą, todėl už melagingus parodymus prokurorai pareikalavo įstatymo numatytų bausmių. Prokurorams ir pareigūnams, atiduodantiems tokiems sudėtingiems ikiteisminiams tyrimams daug jėgų ir laiko, būna ypač apmaudu susidurti su atskirų asmenų, galinčių suteikti vertingų parodymų, abejingumu tam, kad nepilnametės aukos prievartautojai ir žudikai dėl tokio abuojumo gali ilgiau nesulaukti įstatymų numatyto atpildo“, – sakė apygardos prokuratūros ONKT skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Nida Grunskienė.

Nuosprendį šioje byloje žadėta skelbti antradienį, tačiau, kaip 15min.lt informavo Panevėžio apygardos teisme, paskelbimas atidėtas vėlesniam laikui.

Ne tik tuos brutalius nusikaltimus, prieš dvejus metus įvykdytus nuo alkoholio apsvaigusios jaunų biržiečių kompanijos, bet ir kitas kvalifikacine prasme sudėtingas baudžiamąsias bylas tyrusi Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus vyriausiojo prokuroro pavaduotoja Nida Grunskienė sako, kad tokie žiaurūs nusikaltimai sulaukia išskirtinio visuomenės ir žiniasklaidos atgarsio, tačiau tokiais atvejais prokurorai ir tyrėjai norėtų sulaukti ne tik susidomėjimo, bet ir geranoriškos vietos gyventojų pagalbos, periferijos bendruomenių supratimo, kokį pavojų visuomenei ir kiekvienam žmogui kelia žiaurius nusikaltimus padarę ir nuo pareigūnų besislapstantys asmenys. Pasak prokurorės, už tokius grupės bendrininkų nusikaltimus, įvykdytus prieš nepilnametį asmenį, gali būti skiriamos griežtos bausmės net ir tiems, kurie juose dalyvavo, nors tiesiogiai vienų ar kitų veikų nepadarė.

Panevėžio apygardos teisinėje praktikoje bausmė iki gyvos galvos, prokurorų prašymu, per 15 metų buvo paskirta 12 kartų.

Įstatymas tiems, kas, norėdami paslėpti anksčiau padarytus nusikaltimus, itin žiauriai nužudė kitą žmogų, numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min