Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepritarė didesnėms šildymo kainoms

Šildymas
„15 minučių“/T.Grigalevičiaus nuotr. / Šildymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Miesto taryba atmetė „Vilniaus energijos“ (VE) siūlomą įvesti 50 proc. didesnę šildymo kainą. VE teigimu, tokie valdžios sprendimai tik vilkina procesą, tačiau jokios realios galios neturi.

„Nematome prasmės pritarti naujoms kainoms, kai bazinė šilumos kaina bus netrukus iš esmės peržiūrima“, – sakė meras Juozas Imbrasas. Bazinės 5 metų „Vilniaus energijos“ kainos baigia galioti vasario 28-ąją.

„Mes paprašėme VE išsamių dokumentų, pagrindžiančių bazinę kainą. Šie dokumentai turėjo mus pasiekti prieš į mėnesius, dabar perskaičiuoti jos jau nespėsime. Kainos turės būti peržiūrėtos prieš kitą šildymo sezoną“, – 15min.lt sakė Valstybinės kainų ir energetikos komisijos pirmininko pavaduotojas Danas Janulionis. Anot pašnekovo, krentant dujų ir naftos kainoms, gali nutikti ir taip, kad šildymo kaina bus ne padidinta, o sumažinta.

VE atstovai tikina, kad dabar ne laikas žiūrėti į dujų kainas, nes įmonę slegia milijoninės skolos. „Kai kuro kainos kilo, niekas apie šilumos kainų didinimą nekalbėjo, o kai krenta, visi jau nori mažinti. Nėra logikos“, – konstatavo VE komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Nematome prasmės pritarti naujoms kainoms, kai bazinė šilumos kaina bus netrukus iš esmės peržiūrima, – sakė meras J.Anot vadovo, dabar įmonės įsiskolinimas siekia apie 200 mln. Lt.

„Keista, kai pritariama kitos įmonės siūlomai 33 ct kainai, o 34,09 ct kainos VE niekas duoti nenori. Be to, savivaldybės sprendimai nieko nelemia, tai tik nuomonė į kurią gali atsižvelgti Kainų ir energetikos komisija“, – sakė R.Germanas. Miesto taryba nepritarė ir bendrovės investicinei programai 2009-2013 metams, pranokstančiai susitarimą su savivaldybę 33 mln. Lt. Pasiūlyta dėl investicijų kiekio persiderėti.

Teismai tęsiasi

Savivaldybė toliau tęsia teismų maratoną, dėl 22,5 ct šilumos kainos, patvirtintos praėjusiais metais. Tuomet šildymas miestiečiams brango apie 50 proc. „Teismas skyrė ekspertą kainų skaičiavimo metodikai ištirti. Tikimės darbas bus baigtas per 1-2 mėnesius“, – sakė savivaldybės Teisės departamento vadovas Egidijus Vilkickas. Teisininko teigimu, tai, kad teismui kilo klausimų dėl metodikos pagrįstumo, yra geras ženklas savivaldybei, siekiančiai, kad šilumos kaina būtų sumažinta.

Į teismą miesto valdžia kreipėsi praėjusiais metais, kai Kainų ir energetikos komisija patvirtino miestiečiams didesnius tarifus. Suabejota, kodėl „Vilniaus energija“ į šilumos kainas neįtraukia pajamų, gautų už elektros pardavimą – šalutinį šilumos gamybos produktą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min