Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 13d. 12:23

Nepritarta aukštų pastatų statybai senamiestyje

Pokarinis buvusio „Baltijos“ kino teatro vaizdas
Kulūros paveldo departamento nuotr. / Pokarinis buvusio „Baltijos“ kino teatro vaizdas.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys nepritaria didesnių, nei stovėję iki karo, pastatų statybai Klaipėdos senamiestyje ir siūlo laikytis ikikarinio senamiesčio užstatymo proporcijų ir stiliaus.

Buvusio „Baltijos“ kino teatro pastato Žvejų g. 3, Klaipėdoje savininkai šiauliečiai UAB „Fisanta“ jau ketvirtą kartą bando gauti Nuolatinės Klaipėdos m. statybos komisijos pritarimą vietoj buvusio senojo kino teatro pastatyti aukštesnį ir 2200 kubiniais metrais didesnį nei buvo pastatą.

Ikikarinis pastatas buvo maždaug 5600 kubinių metrų  tūrio, po karo išliko beveik toks pats, tuo tarpu statytojai dabar projektuoja žymiai didesnius ir aukštesnius  maždaug 7800 kubinių metrų  tūrio svečių namus.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys taip pat atkreipia dėmesį, kad per kelerius pastaruosius metus Žvejų gatvė Klaipėdos senamiestyje palei Danės krantinę jau yra sudarkyta užstatant senamiesčiui nebūdingais naujais, iki karo čia nestovėjusiais didžiuliais pastatais.

Agresyvių formų ir spalvų stiliniai ir betoniniai naujadarai Danės upės pakrantėje užgožė senuosius raudonų plytų sandėlius,  užstojo senamiesčio vaizdą nuo miesto centro.
Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinys siūlo buvusio „Baltijos“ kino teatro savininkams ir projekto autorei L.Bartkienei nekartoti tokių klaidų, atsisakyti papildomo tūrio bei aukščio, naujo pastato formas ir stilių pritaikyti prie Klaipėdos senamiesčio charakterio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min