Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 30d. 05:11

Neproginis 15min skaitytojų gerumas: esame tam, kad telktume padėti vieni kitiems

Vaikai dalinasi saldainį
123rf nuotr. / Vaikai dalinasi saldainį

Sako, kad sveikatos už pinigus nenusipirksi, tačiau realybė – kitokia. 15min šiemet aprašė ne vieno viltį praradusio žmogaus likimą, o skaitytojai neliko abejingi.

Į portalą kreipiasi vis daugiau bėdos ištiktų žmonių. Viešumas – jų paskutinis šiaudas. Paskutinė galimybė būti išgirstiems, kai valstybės institucijos abejingai atgręžia nugarą, kai sveikatos sistema kapituliuoja. Tie žmonės mumis pasitiki, todėl atsiveria. O mes nedrįstame jų atstumti. Viešumas – tai jų šansas gyventi, o kartais – tik pratęsti gyvenimą. Tačiau ir tai jų šeimoms – jau labai daug.

Nesitikėjau, kad tiek daug gerų žmonių aplinkui.

15min jautriai ir operatyviai reaguoja ir į įvairių labdaros ir paramos fondų pagalbos prašymus. Skaitytojai dosniai ir aktyviai aukojo anapilin iškeliavusiai kaunietei menininkei Monikai, su sunkia liga kovojančiai Kauno dramos teatro aktorei Daivai Stubraitei.

Vien 15min publikuotų istorijų herojams skirta parama perkopė gerokai per 100 tūkst. eurų. Su įgimta tulžies latakų atrezija gimusiam telšiškiui Edenui paaukota 18 tūkst. eurų. Hamburgo ligoninėje jam atlikta kepenų transplantacija.  

Su akies augliu kovojantis Maksymilianas gydytojų konsultacijoms ir gydymui keliauja į Šveicariją. Jam paaukota apie 32 tūkst. eurų. Šveicarijoje gydymą pradėjo ir Domas su Laurynu: jiems surinkta irgi daugiau nei 37 tūkst. eurų, sąskaita pildosi ir toliau.

Domas
Domas

Tėčio ligoninėje slaugomam mažajam Danieliui ir jo šeimai – 30 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus 11 asmenų Šebelskių šeima įsikūrė naujuose namuose – keturių kambarių bute.

Ievos Krivickaitės nuotr./Danielių ligoninėje slaugo tėtis – vienintelis šeimos maitintojas
Ievos Krivickaitės nuotr./Danielių ligoninėje slaugo tėtis – vienintelis šeimos maitintojas

Su sunkia onkologine liga besigrumiančiai elektrėniškei Birutei paaukota daugiau nei 17 tūkst. eurų.

„Nesitikėjau, kad tiek daug gerų žmonių aplinkui. Žodžiais neapsakysi, kiek džiaugsmo – nuotaika visai kita. Atrodo, kad matau šviesulį tunelio gale“, – kalbėjo Birutė.

Asmeninio albumo nuotr./Birutė Vaišnienė-Kavaliūnė
Asmeninio albumo nuotr./Birutė Vaišnienė-Kavaliūnė

Plungėje gyvenančiai Veronikai Viržintaitei, vienintelei Lietuvoje sergančiai labai reta genetine Niemann-Pick liga, paaukota palyginti nedaug – apie 4 tūkst. eurų. Tačiau viešumas pralaužė ledus jos kelyje į sveikimą.

„Su žiniasklaidos pagalba sulaukėme kai kurių politikų susidomėjimo, reikalai paspartėjo, todėl Veronika jau gauna vaistukus. Gydymą VLK skyrė metams, tikimės, kad po to jokių trikdžių nebus.

Asmeninio albumo nuotr./Veronika
Asmeninio albumo nuotr./Veronika

Kol kas viskas tikrai gerai. Organizmas vaistus priima“, – džiaugiasi Veronikos sesuo Monika.

Ir tai – tik keletas istorijų. Ne tik šie portalo aprašyti herojai sulaukdavo skaitytojų dėmesio ir palaikymo – jei ne finansinio, tai moralinio.

Palaikymo žinutės plūsdavo komentaruose po straipsniais ir socialiniuose tinkluose. Žmonės vieni kitus ragino prisidėti, aukoti. Jie rašė laiškus ir į redakciją, klausdami, kaip dar galėtų padėti.  

„Jūsų istorijos jau pradeda atsiliepti šeimos biudžete“, – juokais priekaištavo vienas skaitytojas.

Jūsų istorijos jau pradeda atsiliepti šeimos biudžete.

„Gerumas – vienintelis virusas, kurio gydyti niekada nereikės!“ – rašė kita.

Ir tas virusas 15min skaitytojus buvo surietęs visus metus – ne tik prieš šventes. Jis buvo kasdienis – ne proginis.

15min bendruomenėje visada jautėsi stiprus pozityvumo, pasitikėjimo vienas kitu, atvirumo jausmas. Ne tik tarp mūsų darbuotojų, bet ir tarp skaitytojų. Esame ne tik tam, kad padėtume viešinti šalies problemas ir gerus įvykius. Esame tam, kad vienytume ir padėtume vieni kitiems.

Neabejotinai esame ir tam, kad kritiniu momentu, kai padėti nebegali atsakingos institucijos, telktume geros valios žmones pasidalyti pinigais, geru žodžiu ar moraliniu palaikymu nelaimėje atsidūrusiam bendruomenės nariui.

Tai yra stiprios valstybės ir visuomenės požymis. Šios ir daug kitų 15min paviešintų žmonių istorijų parodo, kad vis labiau tampame sąmoninga ir stipria bendruomene ir valstybe. Ačiū visiems, kurie galvojate pozityviai ir dalijatės – ne tik per Kalėdas, bet visada“, – sako 15min vadovas Tomas Balžekas.   

Temos: 1 Sveikata

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min