Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neranda vietos iš dugno iškeltiems akmenims

Gilinant uostą, iš dugno jau ištraukta jau apie pusantro tūkstančio akmenų.
Uosto direkcijos nuotr. / Gilinant Klaipėdos uostą iš vandens iškelta gausybė akmenų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos užmojai kurti Akmenų parką kol kas vystosi tik prie diskusijų stalo.

Ketvirtadienio pasitarime vėl svarstyta, ką daryti su tūkstančiais akmenų, iškeltų gilinant uostą. Dabar šie akmenys suversti uoste. Skirtingų institucijų atstovai jau apžiūrėjo akmenų sandėliavimo vietą. Nutarta, kad šiuos akmenis būtina panaudoti moksliniais, meniniais tikslas. Svarstoma, jog dalis akmenų galėtų būti skirta krantų sutvirtinimui.

Nors gyventojai jau anksčiau buvo raginti teikti pasiūlymus, kaip būtų galima panaudoti didžiuosius riedulius, Architektų sąjungos atstovas Mantas Daukšys dar pasiūlė surengti ir kūrybines dirbtuves. Į jas ketinama sukviesti įvairių sričių specialistus ir drauge surasti tinkamiausią būdą, kaip panaudoti suverstus akmenis. „Reikėtų kuo įvairesnių specialistų – mokslininkų, menininkų, kraštotvarkininkų, parko direkcijos darbuotojų – ir kartu rasti bendrą sprendimą“, – teigė architektas.

Nutarta, kad geriausia būtų, jei akmenys būtų panaudoti ne tik kaip skulptūrinė kompozicija, bet kartu supažindintų ir su uosto istorija, pasakotų apie uosto gilinimo procesą.

Uosto direkcija jau sulaukė nemažai pasiūlymų, ką būtų galima daryti su akmenimis. Pavyzdžiui, siūloma akmenis eksponuoti Sąjūdžio parke Jūrininkų prospekte, sutvirtinti Smiltynės krantinę, išdėlioti iš jų kokią nors figūrą, puikiai matomą iš paukščio skrydžio ar net perleisti skulptoriams, kad šie, kaip ir anksčiau Smiltynėje rengtų simpoziumus.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min