Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 8d. 06:27

Nerandama vietos mirusiesiems

Dar metų pabaigoje bendrovė „Aterna“ Klaipėdos apskrities savivaldybes ragino pasirašyti sutartis dėl palaikų laikymo, tačiau šioms nesutikus, niekaip nepavyksta rasti išeities iš susidariusios situacijos.
„15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Dar metų pabaigoje bendrovė „Aterna“ Klaipėdos apskrities savivaldybes ragino pasirašyti sutartis dėl palaikų laikymo, tačiau šioms nesutikus, niekaip nepavyksta rasti išeities iš susidariusios situacijos.
Klaipėdoje niekaip nepavyksta rasti sprendimo, kur laikyti žmonių, kurių mirties priežastis neaiški, palaikus.

Trečiadienį po ilgų diskusijų Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje taip ir nebuvo surastas sprendimas, kur laikyti mirusiuosius, kai būtina ekspertizė. Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos institutas, kol jam skirtos savivaldybės patalpos rekonstruojamos, glaudžiasi bendrovės „Aterna“ patalpose. Šioji dar gruodžio pabaigoje pranešė, kad apskrities savivaldybėms nepasirašius sutarčių, kuriomis jos būtų įgaliotos mokėti už palaikų saugojimo paslaugą, mirusieji nebebus priimami.

Tačiau savivaldybių atstovai tokių sutarčių kratosi, nes teigiama, kad Teismo medicinos institutas yra finansuojamas ir už paslaugas jiems jau moka valstybė. Tvirtinama, kad tokios sutarčių sudarymo funkcijos savivaldybėms nepriskirtinos.

Visos konfliktų pusės pasigenda išsamių teisės aktų. Į kampą įstumti jaučiasi ir policijos pareigūnai: pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl neaiškios mirties, tenka ieškoti, kur laikyti lavoną. „Turime vežti lavonus į Telšius, Tauragę, kur juos priima. Tačiau tai neturėtų būti mūsų funkcija“, – tvirtino policijos atstovas.

Klaipėdos mieste kasmet Teismo medicinos instituto ekspertizės prireikia maždaug 400 mirusiųjų.

Pasak Teismo medicinos instituto vadovo Alvydo Pauliukevičiaus, teisės aktai nenurodo, kad ši institucija turėtų saugoti mirusiuosius. Be to, pasigendama ir sudarytosios darbo grupės, veikusios visus metus, priimtų sprendimų.

Anot instituto Klaipėdos skyriaus vedėjo Vidmanto Armono, ši problema turėtų būti sprendžiama valstybiniu lygmeniu. Klaipėdos savivaldybė, ieškodama kompromiso, ketina apmokėti už vienišų, neatpažintų mirusiųjų laikymą, kol jie bus palaidoti. Tam jau ruošiamos konkurso sąlygos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min