Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 22d. 16:28

Nerasdama tinkamų kandidatų Kauno savivaldybės taryba planuoja naikinti vicemero pareigybę

Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdis didžiojoje salėje
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdis didžiojoje salėje

Antradienį Kauno miesto savivaldybės taryba ketina svarstyti sprendimo projektą, kuriuo planuojama nustatyti, kad Kauno miesto savivaldybėje vietoj iki šiol buvusių trijų mero pavaduotojų pareigybių steigiamos dvi, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vietos savivaldos įstatyme mero pavaduotojų skaičiaus nustatymas yra savivaldybės tarybos išimtinė kompetencija. Savivaldybėje, kurios tarybą sudaro 41 ir daugiau tarybos narių gali būti steigiamos ne daugiau kaip trys savivaldybės mero pavaduotojų pareigybės.

Gruodžio mėnesį netikėtai ir dėl neaiškių aplinkybių pasitraukus mero pavaduotojai Rasai Šnapštienei, liko laisva vicemero pozicija ir kuruojamos sritys: socialiniai reikalai, sveikatos apsauga, švietimo, viešojo valdymo modernizavimas. Taip pat vicemerė kuravo ryšius su bendruomenėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. Viešojoje erdvėje pasirodė savivaldybės informacija, kad visas šio vicemero darbo sritis sėkmingai perims „tiek vicemerai, tiek administracijos direktoriaus pavaduotojai ir patys administracijos darbuotojai“.

Pasak TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narės Jurgitos Kupčinskienės, Kauno valdantieji visiškai neskiria politinio atstovavimo ir vykdomųjų administravimo funkcijų. „Vicemero politinės pareigybės ir jos funkcijų niekaip negali perimti administracija, kuri įgyvendina miesto tarybos sprendimus ir viešojo administravimo funkcijas. „Vieningo Kauno“ atstovai arba neranda tinkamos kandidatūros savoje gausioje frakcijoje, arba kai kurie jos nariai sulaukė sankcijų už balsavimą dėl parkavimo aikštelės įrengimo Ąžuolyne. Kitaip paaiškinti sudėtinga“, – teigia J.Kupčinskienė.

TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narys, Kontrolės komiteto pirmininkas Vygantas Gudėnas, susirūpinęs dėl dabar nekuruojamos ir neatstovaujamos švietimo situacijos Kaune, kuri pandemijos laikotarpiu patiria daug išbandymų ir iššūkių. „Prisidengus taupymu negalima apleisti švietimo srities ir palikti ją savieigai, ypač artėjant abiturientų egzaminams. Taryba tvirtins miesto biudžetą, kuriame išlaidos švietimui sudaro beveik pusę biudžeto, t. y. 182,8 mln. eurų. O vicemero, kuris kuruotų šią sritį tiesiog nėra, nes arba trūksta kompetencijų, arba švietimas šiems valdantiesiems nėra prioritetas“, – pažymėjo V.Gudėnas.

TS-LKD frakcija Kauno miesto savivaldybės taryboje nepritaria mero pavaduotojų pareigybių mažinimui ir primygtinai atkreipia mero dėmesį į besiklostančią kenksminga situaciją. Juolab, vicemero kuruojamos socialinės ir sveikatos apsaugos, švietimo sritys ne mažiau svarbios Kauno miesto gyvenimui nei miesto ūkis ar ekonomika.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min