Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nereikalingi drabužiai – į specialius konteinerius

Specialus konteineris rūbams ir avalynei
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Specialus konteineris drabužiams ir avalynei
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vakarų pasaulyje gilias tradicijas turinti praktika nereikalingus drabužius atiduoti į labdaros organizacijų rankas atkeliauja ir į Lietuvą. Netrukus kauniečiai nereikalingus drabužius galės mesti į specialius konteinerius.

Praėjusią savaitę projekto įgyvendintojai prie P.Lukšio gatvėje esančio prekybos centro atvežė pirmąjį nereikalingiems drabužiams bei avalynei skirtą konteinerį, o artimiausiu metu įvairiose Kauno vietose ketina pastatyti dar devynis. Į ryškia žalia spalva nudažytus konteinerius patekę kauniečių drabužiai keliaus į Anglijoje veikiantį rūšiavimo cechą.

Vilkėti tinkami drabužiai bus plukdomi į vargingai gyvenančias pasaulio šalis. Iš esmės jie galėtų grįžti ir į Lietuvą, tačiau mūsų valstybė jau yra persotinta didžiuliu dėvėtų rūbų kiekiu.

„Išrūšiavus drabužius, dalis jų keliaus į tekstilės ar kitokių medžiagų perdirbimo gamyklas, o kita dalis bus atnaujinama ir prikelta antram gyvenimui. Vilkėti tinkami drabužiai bus plukdomi į vargingai gyvenančias pasaulio šalis. Iš esmės jie galėtų grįžti ir į Lietuvą, tačiau mūsų valstybė jau yra persotinta didžiuliu dėvėtų rūbų kiekiu“, – aiškino projekto koordinatorius Kęstutis Klimas.

Pašnekovas neslėpė, kad dalis už Anglijoje dirbantiems rūšiuotojams parduotus drabužius gautų lėšų atiteks patiems projekto vykdytojams, tačiau, anot K.Klimo, apie 50 proc. pajamų bus skiriama labdarai.

„Tuose Kauno mikrorajonuose, kur stovės drabužių surinkimo konteineriai, mes rengsime apklausas, jų metu miestiečiai patys nuspręs, kur panaudoti tas lėšas. Paramą galime skirti ligoninėms, senelių arba vaikų namams“, – tvirtino K.Klimas, bet nesiryžo prognozuoti, kiek pajamų bus gauta už kauniečių išmestus drabužius.

Projekto koordinatorius pasakojo, jog Vakarų Europoje antram gyvenimui yra prikeliama apie 15 proc. visų žmonių išmetamų apdarų. Tuo tarpu Skandinavijos šalyse šis rodiklis siekia net 20–30 proc.

„Manyčiau, kad Lietuvoje tik apie 10 proc. drabužių bus tinkami toliau vilkėti. Mat pas mus nemaža dalis žmonių drabužius įsigyja jau dėvėtus“, – Lietuvos drabužių rinkos specifiką aiškino K.Klimas.

Dėvėtiems drabužiams bei avalinei skirti konteineriai bus pastatyti prekybos centruose „Mega“ ir „Savas“ bei didžiausių miesto parduotuvių „Maxima“ prieigose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min