Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nerijus Udrėnas: Lietuvos prezidentė tikisi skaidraus ir naudingo šaliai susitarimo su strateginiu investuotoju į naują atominę

Nerijus Udrėnas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Nerijus Udrėnas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė tikisi, kad sutartis su būsimu strateginiu investuotoju į naują atominę elektrinę Lietuvoje bus skaidrus, o jo sąlygos naudingos Lietuvai ir jos partnerėms – Lenkijai, Latvijai ir Estijai. Dalios Grybauskaitės patarėjas ekonomikos klausimais Nerijus Udrėnas sako, jog derybas Lietuvos kaimynės ir partnerės vertina kaip labai profesionalias.

„Prezidentė savo pastaba (apie Lietuvai nenaudingą sutartį su JAV bendrove „Williams“ – BNS) pažymėjo, kad sutartis dėl naujos Visagino atominės elektrinės turi būti ekonomiškai priimtina Lietuvai, prisidėtų prie bendrosios Europos Sąjungos energetikos rinkos plėtros, ir dokumentai bus tikrai atidžiai, kruopščiai nagrinėjami, kad nekiltų nereikalingų abejonių“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė N.Udrėnas.

Pasak jo, šiuo metu vykstančios tiesioginės derybos su potencialiais strateginiais investuotojais į naują atominę elektrinę yra susaistytos didelio konfidencialumo įsipareigojimų, o apie konkrečius rezultatus bus galima kalbėti, kai bus pasirašyti atitinkaimi susitarimai.

„Tačiau šis prezidentės pasakymas liudija, kad Lietuva derėsis tikrai pragmatiškai ir bus žiūrima, kad tas susitarimas būtų abipusiškai naudingas. Kitas labai svarbus aspektas, kad kad Visagino atominės elektrinės projektas yra remiamas ne tik Lietuvos, bet ir Europos Komisijos, taip pat regioninių partnerių – Estijos, Latvijos, Lenkijos – tiek politiškai, tiek energetikos įmonės dalyvauja šiame procese ir gauna labai detalią informaciją apie projekto eigą, vertina šį procesą kaip vykstantį labai profesionaliai, – tai yra garantas, kad šitie visi partneriai tikrai skaitys tuos dokumentus labai atidžiai, tam bus skirtas pakankamas dėmesys tiek Lietuvoje, tiek iš partnerių pusės, kad susitarimas būtų pragmatiškas, skaidrus ir naudingas visoms dalyvaujančioms pusėms“, – kalbėjo N.Udrėnas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė nenorinti, kad pritraukiant strateginį investuotoją Visagino atominės elektrinės (AE) statybai pasikartotų Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos pardavimo JAV kompanijai „Williams“ istorija 1999 metais. Sandoris buvo vertinamas kaip ypač nepalankus Lietuvai, nes valstybė iš jo negavo pinigų, o tik didelius įsipareigojimus, kurių dalis dar galioja iki 2025 metų.

Tačiau premjeras Andrius Kubilius teigė nematantis jokio pagrindo investuotojo į Visagino atominę elektrinę paieškas lyginti su „Williams“ istorija.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas praėjusią savaitę JAV susitiko su potencialiais investuotojais į naują atominę elektrinę.

A.Kubilius anksčiau teigė, kad realūs naujos atominės elektrinės statybos darbai turi prasidėti 2014 metais, 2020 metais jėgainė jau galėtų gaminti elektrą, o investuotojas į atominę elektrinę paaiškės netrukus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min