Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nerimsta aistros dėl Lapių bažnyčios tvoros: pinigų nėra, o remontuoti reikia

Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno rajone nerimsta aistros dėl Lapių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios remonto. Penktadienį bažnyčios techninę priežiūrą vertino savivaldybės specialistai.

Viena seniausių bažnyčių Lietuvoje šiuo metu yra uždaryta, aptverta „stop“ juostomis, o teritorija pažymėta vaikščioti draudžiančiais ženklais.

Antradienį Vyriausybėje buvo svarstomas prašymas skirti milijoną eurų šios bažnyčios remontui, tačiau buvo paskirta dešimteriopai mažesnė suma – 100 tūkstančių eurų. Esą skyrus visą prašomą sumą būtų išnaudotos visos Vyriausybės rezervo lėšos.

VIDEO: Lapių bažnyčia nesulaukia deramo dėmesio

Šių metų vasario 27 dieną nuvirtusi dalis mūrinės tvoros, juosiančios bažnyčią, parapiją įstūmė į keblią padėtį. Tvora kaip ir bažnyčia turėjo kultūros paveldo statusą. Tačiau tvorą paminklosaugininkai išbraukė iš saugojamų objekto sąrašo.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rimantas Stankus
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rimantas Stankus

Pasak Lapių seniūno Rimanto Stankaus, dabar pakaktų ir 300 tūkstančių eurų. Už šiuos pinigus būtų įrengtos drenažo sistemos, išardyta sena ir pastatyta nauja bažnyčią juosianti ir šlaitą laikanti tvora.

„Nors Vyriausybė skyrė 100 tūkstančių eurų, bet dar nėra žinoma, ar paminklosaugininkai prisidės, nes buvo numatyta, kad bus skirti 200 tūkst. eurų. Panaikinus paveldo statusą tuos darbus bus galima atlikti laisviau“, – sakė seniūnas.

Penktadienį Kauno rajono savivaldybės atstovai, gavę prašymą iš Kultūros paveldo departamento, tikrino, kaip vykdoma statinio naudojimo priežiūra. 

„Dokumentai pildomi tvarkingai, apžiūros atliekamos laiku. Tačiau išvados ir rekomendacijos, kokie turi būti padaryti darbai, nėra atliekami. Vis laukiama finansavimo, nors ši prievolė yra statinio naudotojui, tai yra parapijai“, – sakė Kauno rajono administracijos aplinkos skyriaus vyriausioji inžinierė Jurgita Šarapovienė.

Bažnyčiai vadovaujantis klebonas Robertas Gedvydas Skrinskas sakė, kad šioje parapijoje dirba jau 20 metų ir tiek pat metų prašo paramos bažnyčios remontui.

„Savivaldybė kaltina, kad klebonas nieko nedaro. O ką čia gali daryti, kai nėra pinigų“, – rankomis skėsčiojo klebonas.

VIDEO: Lapių bažnyčia iš paukščio skrydžio
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min