Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 30d. 14:35

Neringa: „Esame inkliuzas Baltijos pajūryje“

Turistų džiaugsmui – Nidos kopos.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Turistų džiaugsmui – Nidos kopos.

Savaitgalį Neringos bendruomenė Neringos savivaldybės mero Antano Vinkaus iniciatyva buvo pakviesta į susitikimą su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos atstovais – komisijos pirmininku dr. Romu Pakalniu ir generaline sekretore Gintare Tamašauskaite.

Pagrindinis susitikimo tikslas – skatinti diskusiją ir bendradarbiavimą tarp Neringos bendruomenės ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos.

„Didžiuojamės, kad esame UNESCO sąraše, esame inkliuzas Baltijos pajūryje, vienas iš gražiausių kurortų. Manau, kad šis mūsų susitikimas tai gera pradžia, vedanti į sėkmingą bendradarbiavimą. Diplomatija ir geranoriškumas mus geriau suartins ir duos geresnius rezultatus“, – susitikimo metu kalbėjo meras A. Vinkus.

„Kuršių nerijoje akcijų turi visi Lietuvos gyventojai. Ir merui, ir savivaldybės tarybai priimant sprendimus reikia atsižvelgti, kad yra ne tik čia gyvenančių interesai, bet ir tų, kurie čia atvažiuoja ar tiesiog myli Kuršių neriją. Turime jausti atsakomybę prieš visą pasaulį, kadangi pasaulis pripažino, kad šis objektas, jūsų gyvenamoji  vieta, yra svarbi kaip istorijos metu susiformavęs kultūrinis kraštovaizdis“, – sveikindamas neringiškius kalbėjo dr. Romas Pakalnis, teigęs, kad Kuršių neriją pažįsta nuo 1957 metų, kuomet čia pirmą kartą apsilankė.

Anot jo, UNESCO uždavinys nėra ką nors drausti, UNESCO uždavinys – patarti, jei yra neaiškumų, kaip geriau daryti.

Susitikimo metu ne kartą pabrėžtas bendradarbiavimo tarp savivaldybės, vietos bendruomenės, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos, gamtosaugininkų bei paveldosaugininkų būtinumas. Akcentuotas argumentuotas sprendimų ieškojimas.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Gintarė Tamašauskaitė susitikimo metu susirinkusiems mėgino atsakyti į klausimą kodėl mūsų paveldas yra pasaulio. Pristatė Lietuvos sąsajas su UNESCO, komisijos įgyvendinamas veiklas.

„UNESCO nėra tik kultūros paveldas, tai tik viena iš veiklos sričių. Turėtume atkreipti dėmesį  į kultūrinio turizmo pasaulio paveldo vietovėse reikšmingumą. Tai yra galimybės, kuriomis kiekvienas galėtumėte pasinaudoti“, – akcentavo G. Tamašauskaitė.

Susitikimo metu taip pat diskutuota apie Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos veiklą. Atkreiptas dėmesys į kartais nepakankamą paveldosaugininkų komunikavimą su vietos bendruomene.

Kai kurie diskusijos dalyviai pastebėjo, kad Kuršių nerijoje veikla yra per daug reglamentuota, žmonės gąsdinami draudimais, ribojama jų kūrybinė laisvė.

Anot Neringos savivaldybės tarybos nario Arūno Eimučio, savivaldybės tarybos tikslas – saugoti ir tvarkyti Kuršių neriją, įrengiant pažintinius takus, kuriant naujus traukos objektus. Būtina didesnį dėmesį skirti žmonių srautų reguliavimui, kad būtų išvengta stichiško vaikščiojimo po Kuršių neriją niokojant svarbiausias jos vertybes.

Neringos savivaldybės meras A. Vinkus susitikimo pabaigoje pasidžiaugęs produktyvia diskusija ragino Lietuvos nacionalinę UNESCO komisiją daugiau dėmesio skirti ne tik gamtinių, kultūrinių vertybių saugojimui, bet ir čia gyvenantiems žmonėms – kartu su savivaldybe integruotai padėti vietos bendruomenei be kurios būtų sunkiai įsivaizduojamas Kuršių nerijos vertybių išlikimas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min