Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringa išsiilgusi vasaros ir svečių

Laivą „Kogas“ R.Kauneckis įsigijo prieš ketverius metus. Juodkrantės simboliu tapusiame laive veikianti kavinė jau laukia poilsiautojų.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Laivą „Kogas“ R.Kauneckis įsigijo prieš ketverius metus. Juodkrantės simboliu tapusiame laive veikianti kavinė jau laukia poilsiautojų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį vasaros sezoną atidarančios Kuršių nerijos verslininkai jau pasirengę sezonui – pastarosiomis dienomis iš rūkyklų nuolat sklido ruošiamos žuvies kvapas, buvo dabinamos kavinukės, ruošiami kambariai atvykstantiems svečiams.

Pernai mažiau nei įprastai poilsiautojų sulaukusi Neringa viliasi, kad šiemet jų bus daugiau ar bent nesumažės.

Neringos meras Vigantas Giedraitis „15min“ teigė, kad labiausiai Neringa dabar laukia saulės ir šilumos, paskui kurią atvažiuoja ir daugiau svečių. Jis neabejojo, kad vandenų apsuptas kraštas pritrauks poilsiautojų, tačiau kartu neslėpė iš verslininkų girdintis nusivylimą, kad pastaraisiais dviem metais svečių mažėja, o šį šaltą pavasarį jų atvyko ypač mažai.

Nors šį savaitgalį įvairūs renginiai vilioja į Nidą, sezonui ruošiasi ir Juodkrantės verslininkai. Šeimos verslą turintis Ričardas Kauneckis pastarosiomis dienomis kartu su šeimynykščiais sukosi it voverė – kartu su tėvu gaudė žuvį, mama rūpinosi jos pasūdymu ir rūkymu, sūnus dabino Juodkrantės puošmena tapusį laivą „Kogas“, o dukra rūpinosi krantinėje esančia kavinuke „Žuvelė“. Čia gaminamų žuvies valgių ragavo visi buvę šalies vadovai – Algirdas Brazauskas vaišinosi žuviene, valgių skanavo Rolandas Paksas, o Valdas Adamkus pernai užsuko ir baigęs savo kadenciją.

Laivas, statytas filmui „Piratų širdis“, o vėliau tapęs sėkmingu R.Kauneckio pirkiniu, krantinėje poilsiautojų lauks ketvirtą sezoną. „Kogui“ šiuo metu vadovaujantis sūnus Eivydas Kauneckis laivą ruošė dvi savaites – pakeitė ir dažė susidėvėjusias lenteles, keitė vamzdyną, kurį pakando šalta žiema, ištempė virves.

Išrūkė žuvies

Šiam savaitgaliui ruošiame kiek daugiau žuvies, nes vykdami namo svečiai užsuka jos nusipirkti. Įsibėgėjus sezonui apie 60 kg žuvies tenka rūkyti du kartus per dieną, - sakė žvejas.

Optimistiškai nusiteikęs R.Kauneckis šiomis dienomis pasirūpino didesnėmis žuvies atsargomis, kurias jo mama rūkė čia pat kavinukėje įrengtoje rūkykloje. Pakūrusi alksnines malkas Aldona Kauneckienė apie 40 kg žuvies – karšių, ešerių, strimelės, vėgėlės, rūkykloje paliko maždaug 3–4 val.

„Šiam savaitgaliui ruošiame kiek daugiau žuvies, nes vykdami namo svečiai užsuka jos nusipirkti“, - sakė žvejas. Pasak R.Kauneckio, įsibėgėjus sezonui apie 60 kg žuvies tenka rūkyti du kartus per dieną. Kol kas poilsiautojai dar galės įsigyti žuvies kiek pigiau, rūkytas ungurys sezonui nepasiekus aukštumų kainuoja 20 lt pigiau – apie 110 Lt/kg.

„Visi sako, kad bus karšta vasara, tad tikimės, daug svečių. Be to, netrukus prasidės futbolo čempionatas, pastatysime televizorių, sirgaliai ateis žiūrėti, mėgausis alumi ir žuvimi. Žmonėms labai patinka, kai mato iš rūkyklos kylantį dūmelį“, - kalbėjo verslininkas. Jis neslėpė, kad pernai šeimos verslo apyvarta buvo penktadaliu menkesnė, tad vylėsi, kad šiemet poilsiautojų bent jau nesumažės dar labiau.

Viliasi geresnio sezono nei pernai

Ties Raganų kalnu suvenyrais prekiaujanti moteris savaitgalį poilsiautojams jau ketina pasiūlyti daugiau suvenyrų. Kol kas vos keletą savaitgalių dirbančiame kioskelyje buvo galima įsigyti iš pernai likusias prekes. Prisistatyti nepanorusi prekeivė pasakojo, kad pernai apyvarta krito kone perpus.

„Praėjusi vasara buvo labai bloga, kas tiekia maistą, jiems ne taip blogai, nes žmonės vis tiek užsuka pavalgyti, o kiti verslininkai pajuto labiau. Jei šiemet bus geras oras, turėsime svečių, kurie pirks lauktuves, o jei šalta – ne kas“, – sakė ji.

Nidoje apgyvendinimo paslaugą teikianti verslininkė Irma Baltrušaitienė teigė, kad pernai vieni verslininkai pajuto 20 proc. sumažėjimą, kiti gerokai didesnį. Tačiau, anot jos, pirmieji ženklai rodo, kad šiemet sezonas bus geresnis.

J.Andriejauskaitės nuotr./Kol kas Kuršių nerijoje turistų dar negausu.
J.Andriejauskaitės nuotr./Kol kas Kuršių nerijoje turistų dar negausu.

„Labai optimistiškai nusiteikę, nes užsakymų nemažėja, o tikėjomės. Jei oras bus geras ir dievulis optimizmą palaikys, bus geras sezonas. Užsakymų turime visiems vasaros mėnesiams. Šiemet pardaviau savo kavinę „Nidos seklyčia“, tačiau kol ją turėjau mačiau, kad pagal organizuotų turistų grupių užsiregistravimą, sezonas gali būti geresnis“, – sakė verslininkė. Anot I.Baltrušaitienės, apgyvendinimo kainos lieka tokios kaip praėjusiais metais. Poilsiautojai gali rasti nuo 50 Lt už vieną lovą iki prašmatnių apartamentų dviem už 350 Lt.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro specialistės „15min“ sakė, kad poilsiautojai iš tiesų aktyviai domisi galimybe Nidoje praleisti šį savaitgalį, kuomet atidaromas sezonas. Pasak specialisčių, labiausiai teiraujamasi nakvynės už 100 Lt. Tokias teikia privatūs asmenys, viešbučiuose kainos siekia 200–250 Lt ir daugiau.

Tvarkė pajūrį

Nors esminių pasikeitimų saugomoje teritorijoje poilsiautojai neišvys, anot Neringos mero V.Giedraičio, kaip ir kasmet, rengiantis sezonui buvo šis tas remontuojama, gražinama.

„Šiemet baiginėjame Neringos savivaldybės pastato rekonstrukciją. Poilsiautojams prie Buriavimo sporto mokyklos miške įrengti orientavimosi takai, tad norintys aktyvaus poilsio, galės įsigyti žemėlapį ir išbandyti save. Ypatingą dėmesį skyrėme paplūdimiams, jie tradiciškai apdovanoti mėlynąja vėliava, kuri jau šiandien bus įteikta Nidos ir Juodkrantės paplūdimiams, – vardijo V.Giedraitis. – Šiemet paplūdimiai buvo kaip niekad užteršti nendrėmis, matyt, tai lėmė sudėtinga žiema. Sulūžinėjusių nendrių nėra tiek buvę, išvalėme ir vėl atsirado.“

Renginiai Nidoje

J.Andriejauskaitės nuotr./Prieš sezono atidarymą A.Kauneckienė vos spėjo suktis, kad pasirūpintų didesnėmis žuvies atsargomis.
Prieš sezono atidarymą A.Kauneckienė vos spėjo suktis, kad pasirūpintų didesnėmis žuvies atsargomis.

Nidos vasaros sezono atidarymo renginiai prasideda jau šį penktadienio vakarą. 20 val. Nidos prieplaukoje vyks atidarymo koncertas, į kurį sugužės žinomi atlikėjai ir grupės.

Šeštadienio vidurdienį prieplaukoje bus laukiami tėveliai su vaikais, čia aidės Vaikų gynimo dienai skirtas koncertas. Nuo 14 val. mažieji ir jaunimas Žvejo etnografinėje sodyboje bei Neringos istorijos muziejuje galės išmokti pasigaminti vėtrunges. 16 val. Bardų skverelyje, prie V.Kernagio paminklo vyks maestro atminimui skirtas koncertas, 17 val. čia pat bus atidaryta Užupio respublikos ambasada, o nuo 20 val. prasidės didysis Nidos festivalio koncertas „Benai, plaukiam į Nidą!“

Sekmadienio vidurdienį prieplaukoje bus galima pasiklausyti Neringos meno kolektyvų, o 13 val. savivaldybės aikštėje įsigyti vaikų rankdarbių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min