Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti
2014 06 19 /11:03

Neringa Venckienė – nebe Seimo narė

Seimo narės, „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnės Neringos Venckienės darbe niekas nematė jau metus. Ketvirtadienį Seimas pagaliau baigė šią parlamento autoritetą griaunančią istoriją ir panaikino nuo teisėsaugos besislapstančios Seimo narės mandatą. Už tai, kad mandatas N.Venckienei būtų atimtas, balsavo 95 Seimo nariai. Devyni paralamentarai buvo prieš, o 5 susilaikė. Dar devyni biuleteniai rasti sugadinti.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Apkaltos stebėti į Seimą sugužėjo nemenkas N.Venckienės šalininkų būrys. Apie keturiasdešimt violetinėmis skarelėmis ryšinčių žmonių susėdo Seimo posėdžių salės balkone. Tie patys asmenys čia buvo ir balandį prieš metus, kai Seimas naikino N.Venckienės teisinę neliečiamybę. Tiesa, tuomet N.Venckienės šalininkų Seime buvo susirinkę keliskart daugiau – jiems nė neužteko kėdžių atsisėsti.

Vienai moteriai nė neprasidėjus apkaltos svarstymui pasidarė bloga. Ji buvo palydėta pas Seime budinčią medikę.

Vos pradėjus apkaltos klausimo svarstymą, jos iniciatorė – Liberalų sąjūdžio frakcija – paprašė pusvalandžio pertraukos. Seimas tokiam siūlymui pritarė. Trumpos pertraukos liberalai paprašė tam, kad to nepadarytų „Drąsos kelias“ ir nenukeltų procedūros kitam posėdžiui.

„Drąsos kelio“ atstovai paliko salę

Po pusvalandžio pradėjus klausimo svarstymą žodį tarė „Drąsos kelio“ atstovas Povilas Gylys. Jis pareiškė, kad frakcija negali dalyvauti neteisiniame procese, nes ji yra įsitikinusi, kad N.Venckienė apie apkaltą nebuvo tinkamai informuota.

„Aš žinau, kad pranešta nebuvo. Jeigu turite daiktinius įrodymus, juos turėjote pateikti prieš posėdį“, – pareiškė P.Gylys.

Po pasisakymo visi šeši „Drąsos kelio“ atstovai protestuodami paliko Seimo posėdžių salę. Jie nusprendė nedalyvauti ir slaptame balsavime dėl mandato naikinimo.

N.Venckienė advokato neatsiuntė

Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad N.Venckienė sulaužė tautai duotą priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Ši išvada ketvirtadienį buvo paskelbta Seimui.

Po to buvo pranešta, kad pati N.Venckienė į posėdį neatvyko ir neatsiuntė savo gynėjo.

Kalbėdamas Seimo salėje Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis apgailestavo, kad Seimo nario mandato panaikinimas, net ir tada, kai jis nedirba savo darbo užtrunka taip ilgai. „Tai yra išbandymas mums visiems Seime, nes Lietuvos žmonėms nebeįmanoma paaiškinti, kodėl daugiau nei metus nebūdama Seime, ji tebeturi mandatą“, – sakė jis.

Tai yra išbandymas mums visiems Seime, nes Lietuvos žmonėms nebeįmanoma paaiškinti, kodėl daugiau nei metus nebūdama Seime, ji tebeturi mandatą, – sakė E.Masiulis.

Tuo tarpu „tvarkietis“ Petras Gražulis stojo ginti N.Venckienės. Jis vėl svarstė, ar tik N.Venckienė nėra mirusi. Pasak jo, prokuratūra turi nustatyti, ar ji dar gyva, o, jei ne, jos mandatą gali panaikinti Vyriausioji rinkimų komisija.

Konservatorius Andrius Kubilius siūlė į klausimą žiūrėti paprasčiau. Tai esą tik paprastas darbo drausmės pažeidimas ir čia nėra daug ką svarstyti.

Balsavo pakankamai

Slaptame balsavime dėl N.Venckienės mandato atėmimo dalyvavo 118 Seimo narių.

Už tai, kad mandatas N.Venckienei būtų atimtas, balsavo 95 Seimo nariai. Devyni paralamentarai buvo prieš, 5 susilaikė. Dar devyni biuleteniai rasti sugadinti.

Tai reiškia, kad N.Venckienė nebėra Seimo narė. Jos mandatui panaikinti būtų užtekę 85 parlamentarų balsų.

N.Venckienę Seime turėtų pakeisti žurnalistas Gintaras Aleknonis.

Seimas N.Venckienės mandatą naikinti ėmėsi dėl to, kad ji daugiau kaip metus neatlieka savo tiesioginių pareigų – nelanko plenarinių ir Seimo komiteto posėdžių. Konstitucinis Teismas yra patvirtinęs, kad taip besielgdama N.Venckienė savo interesus iškėlė aukščiau valstybės ir tuo sulaužė priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Iš Lietuvos išvykusi Seimo narė parlamente nesirodo nuo praėjusių metų balandžio, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Prokurorai nori pateikti kaltinimus N.Venckienei dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo ir piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis. Dėl teisinės pagalbos Lietuvos teisėsauga kreipėsi į Jungtines Valstijas, kur, spėjama, šiuo metu gyvena parlamentarė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius