TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringiškiai prieštarauja Smiltynės perkėlos privatizavimui

„Smiltynės perkėla“ pateko į preliminarų privatizuojamų įmonių sąrašą.
G.Kubiliūtės nuotr. / Smiltynės perkėla pateko į preliminarų privatizuojamų įmonių sąrašą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Diskusijos dėl Smiltynės perkėlos privatizavimo ir toliau netyla. Bendrovės privatizacijai nepritarianti Neringos savivaldybė jau kreipėsi į Valstybės turto fondą, bet konkrečių atsakymų dar nesulaukta.

Kreipimesi į Valstybės turto fondą ir Lietuvos savivaldybių asociaciją Neringos savivaldybė pareiškė kategoriškai nepritarianti ketinimams į privatizuojamų įmonių sąrašą įtraukti AB Smiltynės perkėlą. Toks žingsnis gali atnešti didelę neatitaisomą žalą Kuršių nerijos gyventojams bei veiklą vykdančioms Neringos įstaigoms, įmonėms bei organizacijoms.

Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymas numato, kad privatizavimo objektas iš privatizavimo objektų sąrašo gali būti išbrauktas, jei jis reikalingas atitinkamai valstybės, savivaldybių ar visuomenės reikmėms tenkinti. Neringos savivaldybė atkreipė dėmesį, kad  Smiltynės perkėlos teikiamos paslaugos gyvybiškai būtinos Neringos įmonių, įstaigų bei gyventojų reikmėms tenkinti, todėl ši bendrovė negali būti įtraukta į privatizuojamų objektų sąrašą.

Atlieka krašto kelio tąsos funkciją

Praėjusių metų gruodžio mėnesio kreipimesi rašoma, kad keltas atlieka krašto kelio tąsos arba tilto funkciją – jungia Kuršių neriją su žemynine Lietuvos dalimi. Nėra kito alternatyvaus susisiekimo pasirinkimo, todėl Neringos ūkio subjektai ir gyventojai priversti naudotis AB Smiltynės perkėlos paslaugomis.

Be to, pastaraisiais metais valstybės lėšomis Smiltynės perkėloje sukurta kokybiška infrastruktūra keltams ir keleiviams aptarnauti, įsigyta naujų keleivinių ir transporto priemonių keltų, galinčių dirbti mažesnėmis sąnaudomis. Bendrovė dirba pelningai.

Neringos savivaldybės nuomone, Smiltynės perkėlos privatizavimas vėl sukeltų diskusiją ir svarstymus dėl tilto per Kuršių marias statybos.

Kreipsis į Vyriausybę

Neringos savivaldybė baiminasi, kad privatizavus Smiltynės perkėlą teikiamos kelto paslaugos atsirastų privačių monopolininkų rankose. Taptų neįmanoma apginti bendruomenės interesų, nes visas paslaugų teikimas būtų nukreiptas į pelno siekimą.

Neringos savivaldybė pastebi, kad rengiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. vasario mėn. 23 d. nutarimo Nr. 228 „Dėl privatizavimo objektų sąrašo patvirtinimo“ pakeitimo projektą į savivaldybę nebuvo kreiptasi ir į jos nuomonę neatsižvelgta. Artimiausiu metu Neringos savivaldybė ketina kreiptis į Vyriausybę.

Savo poziciją dėl bendrovės privatizavimo yra išsakęs ir susisiekimo ministras.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min