Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 07, 10:33

Neringiškiai surentė meduolinį namą

Preilos ir Pervalkos bendruomenės namuose stovėjo didžiulis, tradicinės architektūros iš meduolių „suręstas“ namas, kurį antrąją Kalėdų dieną su didžiule meile puošė ir lipdė susirinkę preiliškių, pervalkiškių ir nidiškių vaikai, jų tėveliai ir seneliai.
Neringiškiai surentė meduolinį namą.
Neringiškiai surentė meduolinį namą. / Neringos savivaldybės nuotr.
Temos: 1 Namas

Ypatingu džiaugsmu švytėjo vaikų akys ne tik dekoruojant meduolių namą, bet ir žiūrint kalėdinį spektaklį – lėlių vaidinimą, atpasakojantį biblijinę Kristaus gimimo istoriją. Ją scenoje „įkūnijo“ trys neringiškės – Rovena Jakaitė, Rasa Mizgirienė ir vaidinimo iniciatorė Irina Schramkov.

Preiliškiai Irina ir jos vyras Antonas  buvo minėtos šventės sumanytojai, kurių idėja tapo „kūnu“  dviejų šeimų –  Rasos ir Mato Mizgirių bei Raimondos ir Uwės Meyer dėka. Architekto diplomą turintis Antonas Schramkovas profesionaliai „suprojektavo“ ir iš meduolių beveik penkias valandas montavo kalėdinį namą, kurio „statybos“ pabaigos sulaukė tik kantriausieji.

 „Mes norėjome padaryti šventę pirmiausiai vaikams, kurie dar tiki Kalėdų stebuklais“, – kalbėjo Preiloje pusantrų metų gyvenantis Antonas Schramkovas.

Gražią šeimų iniciatyvą su entuziazmu sutiko ir visus organizacinius rūpesčius prisiėmė Preilos ir Pervalkos bendruomenės namų šeimininkė Edita Radzevičienė.

Neringos savivaldybės nuotr./Trečiadienį, per Trijų Karalių šventę, meduolinis namas buvo suvalgytas.
Trečiadienį, per Trijų karalių šventę, meduolinis namas buvo suvalgytas.

„Negaliu patikėti tuo, kas vyksta – seniai Preiloje nebuvo tokios šiltos ir džiaugsmingos dienos. Pasirodo, tikrai šventei reikia nedaug – tik geros idėjos ir didžiulio noro“, –  kalbėjo Edita Radzevičienė. Ji dėkojo savo talkininkų komandai – Arūnui Andrijauskui ir Matui Mizgiriui, rengusiems sportines rungtis lauke, Vladui Tamašauskui, kursčiusiam ugnį, ant kurios buvo kepamos dėšrelės ir verdama žolių arbata bei Vidai Žarnauskienei, ištroškinusiai katilą kopūstų.

Viešoji įstaiga „Irklakojis“ į Preilą atitempė priekabą – pirtelę, kurioje įsikaitinę drąsuoliai maudėsi mariose prakirstoje eketėje.

Kalėdinis meduolių namas Preilos ir Pervalkos bendruomenės namuose puikavosi iki Trijų karalių šventės. Trečiadienį kalėdinis meduolių namas stebint spektaklį buvo suvalgytas. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min