Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringiškius ėmė gąsdinti plėšrūnai

Lapė
A.Kripaitės nuotr. / Lapė
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Neringos gyvenvietes pastaruoju metu vis dažniau užsuka įtartinai atrodantys plėšrūs gyvūnai, keistu, jiems nebūdingu elgesiu gąsdindami vietos gyventojus ir turistus.

Nors nei šiais metais, nei praėjusiais pasiutligės židinių Neringoje nebuvo užfiksuota, gyventojai turi būti atsargūs, nuo laukinių gyvūnų laikytis atokiau. Ši problema buvo aptarta  Neringos savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo komisijoje.

Užpuolė lapė

Komisijos pirmininkas, Neringos savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Vyšniauskas informavo, kad iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR Vidaus reikalų ministerijos pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos gauta informacija, kad tarnybos metu lapės buvo sužalotas pasienietis. Lapė jį netikėtai užpuolė miške.

Gulinti nuplikusi lapė praėjusį savaitgalį pastebėta Nidos centre. Posėdžio metu prisimintas atvejis, kuomet prieš porą savaičių Neringos policijos komisariato pareigūnai nušovė keistai besielgiantį usūrinį šunį, kuris buvo pastebėtas pievelėje prie Neringos savivaldybės pastato.

Suaktyvins plėšrūnų medžioklę

Kaip pastebėta posėdžio metu, nutriušę, gyvenvietėse lengvo maisto ieškantys gyvūnai dažniausiai būna išstumti iš vados ir nusilpę. Anot komisijos narių, plėšriųjų gyvūnų medžioklė nėra populiari, dėl to gali būti padidėjęs lapių ir usūrinių šunų skaičius. Tiksliai nežinoma, kiek šių gyvūnų galėtų būti Kuršių nerijoje. Žinoma tik tai, kad nuo praėjusių metų balandžio 1 d. iki šių metų balandžio 1 d. buvo sumedžioti 93 vienetai lapių ir 61 usūrinis šuo.

Ekstremalių situacijų valdymo komisija nusprendė kreiptis į Kuršių nerijoje medžioklės plotus turinčius medžiotojų būrelius, kad suaktyvintų laukinių gyvūnų medžioklę, ypatingą dėmesį  skiriant teritorijoms aplink gyvenvietes.

Žmonės, pamatę įtartinai atrodantį ir besielgiantį gyvūną gyvenvietėje, turėtų apie tai informuoti  bendruoju pagalbos telefonu 112 arba kreiptis į Neringos policijos komisariatą.

Komentarai
Temos Gyvūnai, Neringa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min