Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 17d. 15:25

Neringoje – lengvatos taupiesiems automobiliams

„Mitsubishi Motors“
Organizatorių nuotr. / Elektromobiliai į Neringą pateks nemokamai.

Elektromobilių ir lengvųjų hibridinių automobilių savininkai už įvažiavimą į Neringą nemokės.

Atvykusieji į  Neringą elektromobiliais ir lengvaisiais hibridiniais automobiliais (iki 2 litrų darbinio tūrio) bus atleisti nuo vietinės rinkliavos už leidimą įvažiuoti mechaninėmis transporto priemonėmis į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją.

Neringos savivaldybės taryba nusprendė atleisti šias transporto priemones nuo vietinės rinkliavos rugsėjo 16–22 dienomis ir taip prisidėti prie Europos „Judriosios savaitės“ minėjimo.

Elektromobiliu ar hibridiniu automobiliu važiuojantis asmuo Alksnynės ar Nidos kontrolės posto kasininkui turės pateikti mašinos registracijos liudijimą,  jei parametrai (darbinis tūris ir degalų tipas arba galios šaltinis) atitiks numatytus reikalavimus, į Neringos savivaldybės teritoriją jis galės patekti nemokamai.

Elektromobiliai ir hibridiniai automobiliai mažiau ar iš viso neteršia oro, taip pat skleidžia minimalų triukšmą, todėl asmuo, važiuojantis tokiu automobiliu prisideda prie aplinkos taršos mažinimo.

Dėmesys aplinkai draugiškiems automobiliams skiriamas ir kitose šalyse. Lengvatos pažangiai mąstantiems automobilininkams numatytos Estijoje – Talino ir Tartu centre tokias mašinas galima nemokamai statyti mokamose aikštelėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min