Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 rugpjūčio 12d. 14:53

Neringoje – orientavimosi trasos

Neringoje poilsiautojams įrengtos orientavimos trasos.
Neringos savivaldybės nuotr. / Neringoje poilsiautojams įrengtos orientavimos trasos.

Neringa vėl ragina išsukti iš tradicinio maršruto viešbutis–jūra ir kviečia pažinti dar neregėtas Kuršių nerijos vietas. Klajoti po Neringos gyvenviečių apylinkes padės stacionarios orientavimosi trasos, kurias nuo šios vasaros rasite ne tik Nidoje, bet ir Pervalkoje.

Šioje gyvenvietėje ir apie ją įrengta 30 orientavimuisi pėstiesiems ar bėgte skirtų kontrolinių punktų, pažymėtų mėlyna spalva ir 15 vyšninės spalvos – skirtų dviratininkams. Be to Pervalkos bendruomenė savo iniciatyva gyvenvietėje pastatė 15 punktų, skirtų aktyviam šeimų su vaikais poilsiui. Šiai trasai parengtas specialus žemėlapis, padėsiantis vaikams nesunkiai orientuotis. Visų punktų pavyzdžius išvysite įvažiavus į Pervalką, ties sankryža.

„Atradimo džiaugsmą poilsiautojams suteiks ne tik paties punkto radimas, bet ir nauji įspūdingi vaizdai į Mirusias kopas iš marių pusės, į Pervalkos švyturį, į jūrą nuo kopų, aplankysite L.Rėzos paminklą ir originalią pušį su jungiamąja šaka“, – teigia projekto koordinatorė, Neringos sporto mokyklos orientavimosi trenerė Regina Švagždienė.

Kontrolinius punktus poilsiautojai ras su žemėlapiais, kuriuos bus galima įsigyti Nidos turizmo informacijos centre „Agila“, Neringos sporto mokykloje, Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centre Nidoje ir Pervalkoje esančioje viloje „Karalienė Luizė“. Čia bus galima gauti ir korteles, kuriose prie stulpelio pritvirtino komposterio bus galima pažymėti atrastą punktą.

Orientavimosi trasos Neringoje praėjusiais metais buvo įrengtos Nidoje. Į Neringos savivaldybės kvietimą  nuklysti į pačias netikėčiausias Kuršių nerijos vietas atsiliepė beveik pusė tūkstančio svečių ir gyventojų, trasas išbandžiusių liepos–rugpjūčio mėnesiais. Stacionarios orientavimosi sporto trasos „Atrask Nidą su „Škoda“ pripažintos sėkmingiausiu 2010 metų turizmo infrastruktūros projektu.

Nors orientavimosi sportas – sporto šaka, kurioje sportininkai, naudodamiesi žemėlapiu ir kompasu, turi kuo greičiau pasiekti pažymėtus kontrolinius punktus, Neringoje skubėti niekur nereikia, tiesiog kviečiama mėgautis supančia aplinka ir galimybe ją pažinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min