Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 26d. 13:20

Neringos gynybinis įtvirtinimas papildytas naujomis dalimis

1939-1944 m. statytas Alksnynės gynybinis kompleksas susijęs su Antrojo pasaulinio karo įvykiais
KVAD nuotr. / 1939-1944 m. statytas Alksnynės gynybinis kompleksas susijęs su Antrojo pasaulinio karo įvykiais

Neringoje esantis valstybės saugomas objektas – Alksnynės gynybinis kompleksas – buvo papildytas trimis naujomis dalimis.

Dabar kompleksą sudaro baterija, arsenalas, pirmas ir antras bunkeriai bei naujai įrašytas Kocho bunkeris (gelžbetoninis šulinys su įrengtais kulkosvaidžių lizdais), pirmo ir antro pabūklo įtvirtinimai.  Tokį sprendimą priėme Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba.

KVAD nuotr./Alksnynės gynybinis kompleksas papildytas trimis naujomis dalimis.
KVAD nuotr./Alksnynės gynybinis kompleksas yra Neringoje.

1939-1944 m. statytas Alksnynės, kitaip dar vadinamos „Kiaulės nugaros“, gynybinis kompleksas susijęs su Antrojo pasaulinio karo įvykiais. Nacistinės Vokietijos administracijos statytas gynybinis įtvirtinimas, buvo skirtas apsaugoti Klaipėdos miestą nuo sovietų aviacijos antskrydžių ir artilerijos apšaudymų 1945 m. pradžioje.

Pagrindinis gynybinio komplekso statinys buvo baterija, kurią sudarė dvi pagrindinio ir trys pagalbinio kalibro platformos. Platformos buvo sujungtos erdviomis požeminėmis patalpomis įgulai, šaudmenims, elektros generatoriams, kompresoriams ir oro filtrams.

Aplink Alksnynės bateriją dar buvo įrengti atskiri bunkeriai vadavietei su požeminėmis patalpomis štabui, pagrindiniam elektros generatoriui, vietiniam vandentiekiui ir kanalizacijai, vadų gyvenamosios patalpos bei avarinio išėjimo tunelis, arsenalas su keturiomis erdviomis požeminėmis šaudmenų sandėliavimo salėmis ir trimis mažesnėmis patalpomis įgulai, keturios autonominės pabūklų platformos. Ant vienos pabūklo platformos iki šiol išlikę kamufliažiniai geltonai žalių dažų ornamentai.

Alksnynės gynybinis kompleksas – vienas geriausiai išlikusių pajūryje. Tikimasi, kad ateityje šis objektas bus pritaikytas turizmui.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min