Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 26d. 21:33

Neringos Venckienės apklausti nepavyksta, nes politikai procesui turi ypatingą įtaką?

Neringa Venckienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neringa Venckienė

Apklausti Neringą Venckienę ir Audronę Skučienę – misija neįmanoma. Na, bent jau taip atrodo pažvelgus į nesėkmingus prokurorų bandymus. Jau septynis kartus N. Venckienė nuo teisėsaugininkų pasislėpė už gydytojų nugarų. Jų paslaugomis mielai naudojasi ir jos teta Audronė Skučienė, nors tuo pat metu, kai prokurorai dėl sveikatos sutrikimų negali jos apklausti, dalija interviu žiniasklaidai, praneša LRT Televizijos laida „Savaitė“.

Apklausoms, jei tik prokurorai norėtų, N. Venckienės liga netrukdytų. Mūsų žiniomis, pavyzdžiui, praėjusią savaitę Ukmergės ligoninėje jai buvo išoperuota kaulinė kelio išauga. Specialistai tikina, kad tokias išaugas turi daug žmonių, bet tai nėra sunki liga. Teisininkams kelia nuostabą, kad tokia liga yra priežastis atidėti apklausas. Esą nemažai pavyzdžių, kai įtarimai pareiškiami žmonėms, kurių sveikatos būklė daug sudėtingesnė nei N. Venckienės.

„Savaitės“ kalbinti pašnekovai sako, kad prokurorai N. Venckienės neapklausia, nes ne tik nenori to daryti, bet ir negavo įsakymo iš aukščiau. Ir, apskritai, politikai procesui turi ypatingą įtaką.

Atvykti į apklausą N. Venckienę Panevėžio prokurorai pirmą kartą kvietė dar liepos 3-iąją, tačiau buvusi teisėja nesiteikė atvykti ir atsiuntė tik pranešimą, kad serga.

Rugsėjis jau ant nosies, o N. Venckienė iki šiol neapklausta. Prokurorai tą bandė padaryti net septynis kartus, visus juos buvusi teisėja pasislėpė už gydytojų nugarų.

Su neva korumpuota teisėsauga ir pedofilų klanu iki tol aktyviai kovojusi teisėja, panašu, itin stipriai pasiligojo, o pastarąjį kartą net atsigulė į Ukmergės ligoninę operuotis.

„Atvažiavo į mūsų ligoninės konsultacijų polikliniką, kreipėsi į ortopedą-traumatologą su pirminės sveikatos priežiūros įstaigos siuntimu ir gydytojui apžiūrėjus buvo paguldyta į ortopedijos-traumatologijos skyriaus dienos stacionarą“, – sako Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Algimantas Velička.

Laidos „Savaitė“ žiniomis, Ukmergės ligoninės gydytojai N. Venckienei diagnozavo osteofitą – kaulinę kelio išaugą. Buvusi teisėja skundėsi medikams, kad jai skauda, nors specialistai sako, kad tokias išaugas turi visi žmonės ir niekam jos problemų nekelia.

Rugpjūčio 16 dieną N. Venckienei atlikta operacija, 17-ąją ji išrašyta iš ligoninės ir iki 27 dienos, t.y., pirmadienio, turi nedarbingumo lapelį.  

„Nedarbingumo lapelis nėra tas dalykas, kuris lemia baudžiamajame procese. Baudžiamajame procese pateisinama priežastis yra gydytojo patvirtintas medicininis dokumentas, kuriame aiškiai pasakyta, kad žmogus negali dalyvauti procese. Jei laikinai skauda galvą ar skauda koją, tai nėra tokios ligos, dėl kurių žmogaus galima neapklausti“, – tvirtina VU Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentas Remigijus Merkevičius.

Štai, pavyzdžiui, paauglį gegužę mirtinai partrenkęs policininkas Vytautas Demenius dėl rimtų širdies problemų po įvykio buvo paguldytas į ligoninę, tačiau prokurorai atvyko į palatą jo apklausti ir pateikti įtarimų. N. Venckienės bylą tiriantiems prokurorams atrodo kitaip.

„Galėčiau patikinti, kad situacija yra tokia: N. Venckienė nėra įtariama tokiu sunkiu nusikaltimu, dėl kokių reikėtų imtis drastiškų priemonių“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas.

A. Venckienė yra įtariama dėl nepagarbos teismui; teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo; piktnaudžiavimo globėjos teisėmis; pasipriešinimo valstybės pareigūnei, trukdymo antstolės veiklai; nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Jos tetai Audronei Skučienei, kurios prokurorams taip pat nepavyksta apklausti, norima pateikti įtarimus dėl pasipriešinimo antstolei ir pareigūnams per mergaitės perdavimo operaciją kovo 23-ąją.

Nepaisant to, kad moterys neva serga, jos aktyviai rengiasi artėjantiems Seimo rinkimams ir mielai dalija interviu žiniasklaidai.

„Prokurorų elgesį suvokti šitoje situacijoje šiek tiek sunkoka. Ir jeigu pažiūrėtume į paraleles, jeigu jie ir kituose procesuose tokiu būdu nesugeba įteikti pranešimo apie įtarimą, tai baudžiamajai justicijai žlugimas jau yra arti ribos“, – mano VU Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentas R. Merkevičius.

„Koks generalinis prokuroras, tokia ir prokuratūra. Kadangi prokuroras yra „kišeninis“, tai, matyt, jis tiesiog laukia įsakymo. Įsakymo apklausti nėra, tai vieni vaidina, kad kviečia N. Venckienę į apklausas, o N. Venckienė vaidina, kad serga. Nes sunku patikėti, kaip gali sunkiai 1,5 mėnesio sirgti žmogus, kuris aktyviai dalyvauja politinėje veikloje ir ruošiasi patekti į Seimą“, – sako „15 min.“ vyriausiasis redaktorius Rimvydas Valatka.

Prokurorai, dar liepos pradžioje tikinę, kad tikrins duomenis, ar N. Venckienės liga yra rimta, kol kas tesugebėjo apie nedarbingumo lapelius užklausti tik „Sodrą“. Ši jiems atsiuntė atsakymą, kad tai ne jos kompetencija.

Ar pagrįstai pažymos yra išduodamos, sprendžia ir medicinos auditas, tačiau, ar į jį kreiptis, turi nuspręsti teismas. N. Venckienės bylą tiriantis prokuroras sako manantis, kad ji vengdama apklausų naudojasi įstatymų spragomis, tačiau esą tai nereiškia, jog byloje ji neturi jokio statuso: N. Venckienė – įtariamoji.

„Viešoje erdvėje vieni aiškina, kad mes taikome dvigubus standartus, kiti aiškina, kad mes nieko nedarom. Tačiau tai netiesa, mes dirbame pagal baudžiamąjį procesą ir stengiamės taip dirbti, imamės visų įstatymo numatytų priemonių“, – tikina Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras A. Navickas.

„Bus sulaukta Seimo rinkimų tikintis, kad ši ponia pateks į Seimą. Na, tada jau bus žaidimas dėl neliečiamybės atėmimo ir panašiai. Istorija turbūt užtruks ne vienus metus, nes paprastai tokios istorijos užtrunka ilgai, niekas nesuinteresuotas jų ištirti“, – įsitikinęs „15 min.“ vyriausiasis redaktorius R. Valatka.

„Ypatingos įtakos turi politikai, nes prokurorai šiuo metu bijo padaryti bet kokį žingsnį laukdami to, kaip tas bus įvertinta politiniame kontekste. Bijo padaryti neteisingą sprendimą, pavadinkime taip“, – mano VU Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros docentas R. Merkevičius. 

Ar ši istorija bent kiek pajudės iš vietos, galbūt, paaiškės jau šį pirmadienį, nes baigiasi eilinis N. Venckienės nedarbingumo lapelis. Tiesa, net ir tuomet prokurorai turės nedaug laiko.

Iki Seimo rinkimų neliko nei dviejų mėnesių, o N. Venckienei tapus parlamentare, prokurorams tektų prašyti panaikinti buvusios teisėjos teisinę neliečiamybę. Istorija rodo, kad tokie prašymai ne visada patenkinami. Taip atsitikus N. Venckienė rami galėtų būti mažiausiai ketverius metus, o jau tada jai liktų pasirguliuoti dar pusmetį ir jos galbūt padarytiems nusikaltimams sukaktų senaties terminas.

TA PAČIA TEMA: Kas išgydys Neringą Venckienę

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Pensijų chaoso padarinys – Kaune pinigai įteikti ne pensininkei, o pašaliniam asmeniui

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

15min iš Dakaro Gazas

Dakaras baigėsi: po apdovanojimų ceremonijos lietuviai su medaliais grįžta į namus

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: šįkart ir prieš, ir už Saulių Skvernelį

Aktualu

Įvertino S.Skvernelio galimybes: užsipuldamas žiniasklaidą gali užlipti ant grėblio

15min tema Aktualu

Zelandų pora išvyko be mergaitės: teismas neleido įvaikinti devynmetės ir dėl tarnybos klaidos

„Eurolygos diena“: ypatingas treneris Kaune – NCAA legenda, nudegusi sekso skandale (2/4)

Gazas

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį

Mokslas.IT

Paaiškėjo, kad Saturno žiedai „labai jauni“

Vardai

Internete kaip virusas plinta dešimties metų iššūkis: neatsispyrė ir Lietuvos garsenybės

Aktualu

Sukilusių respublikonų neužteko: sankcijų O.Deripaskos kompanijoms nebeliks

Aktualu

Švedijoje dingo lietuvis: pareigūnai prašo pagalbos

Gyvenimas

Kaunietė pasidalijo nemalonia patirtimi Kauno ligoninėje: „Mama kenčia baisią smarvę“

Aktualu

Nufilmuota, kaip Tauragėje policija elektrošoku tramdė prieš „Luminor“ protestavusį vyrą

24sek

„Panathinaikos“ trenerio susižavėjimas nustebino L.Lekavičių: „Galvojau, visai nežaisiu“

24sek

Eurolygoje – „Olympiakos“ pergalė ir parblokšta „Barcelona“

24sek

Tylenį L.Lekavičių bandantis prakalbinti R.Pitino: „Norėčiau turėti 13 tokių kaip jis“

Vardai

Karalienės Elizabeth II vyras, 97-erių princas Philipas pateko į avariją

Aktualu

Vilniuje netyčia pragręžtas vandentiekis: Žemaitės gatvė liks uždaryta per naktį, troleibusai važinės aplinkui

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Neišmindžiotais rašytojų takais, arba Kur sugauti senąją literatūros dvasią (II)

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

„Žirkles“ padaręs vilkikas kelyje Leipalingis-Serijai nulėkė į griovį

Naujienos

Aktualu

Pensijų chaoso padarinys – Kaune pinigai įteikti ne pensininkei, o pašaliniam asmeniui

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

15min iš Dakaro Gazas

Dakaras baigėsi: po apdovanojimų ceremonijos lietuviai su medaliais grįžta į namus

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: šįkart ir prieš, ir už Saulių Skvernelį

Aktualu

Įvertino S.Skvernelio galimybes: užsipuldamas žiniasklaidą gali užlipti ant grėblio

15min tema Aktualu

Zelandų pora išvyko be mergaitės: teismas neleido įvaikinti devynmetės ir dėl tarnybos klaidos

„Eurolygos diena“: ypatingas treneris Kaune – NCAA legenda, nudegusi sekso skandale (2/4)

Gazas

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį

Mokslas.IT

Paaiškėjo, kad Saturno žiedai „labai jauni“

Vardai

Internete kaip virusas plinta dešimties metų iššūkis: neatsispyrė ir Lietuvos garsenybės

Aktualu

Sukilusių respublikonų neužteko: sankcijų O.Deripaskos kompanijoms nebeliks

Aktualu

Švedijoje dingo lietuvis: pareigūnai prašo pagalbos

Gyvenimas

Kaunietė pasidalijo nemalonia patirtimi Kauno ligoninėje: „Mama kenčia baisią smarvę“

Aktualu

Nufilmuota, kaip Tauragėje policija elektrošoku tramdė prieš „Luminor“ protestavusį vyrą

24sek

„Panathinaikos“ trenerio susižavėjimas nustebino L.Lekavičių: „Galvojau, visai nežaisiu“

24sek

Eurolygoje – „Olympiakos“ pergalė ir parblokšta „Barcelona“

24sek

Tylenį L.Lekavičių bandantis prakalbinti R.Pitino: „Norėčiau turėti 13 tokių kaip jis“

Vardai

Karalienės Elizabeth II vyras, 97-erių princas Philipas pateko į avariją

Aktualu

Vilniuje netyčia pragręžtas vandentiekis: Žemaitės gatvė liks uždaryta per naktį, troleibusai važinės aplinkui

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Neišmindžiotais rašytojų takais, arba Kur sugauti senąją literatūros dvasią (II)

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

„Žirkles“ padaręs vilkikas kelyje Leipalingis-Serijai nulėkė į griovį

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:27
00:29
01:11
Parašykite atsiliepimą apie 15min