Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringos Venckienės elgesį Garliavos klinikoje vertins Teisėjų etikos ir drausmės komisija

Neringa Venckienė
BFL nuotr. / Neringa Venckienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Teisėjų etikos ir drausmės komisija vertins Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės elgesį Garliavos šeimos klinikoje.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį gavo šios klinikos medikų kreipimasi dėl N.Venckienės elgesio.

LAT atstovė spaudai Živilė Jokimaitė-Dolgich BNS ketvirtadienį sakė, kad medikų kreipimasis persiųstas Teisėjų etikos ir drausmės komisijai, nes LAT nėra kompetentingas spręsti šį skundą.

TEDK išnagrinės pareiškėjų skundą ir spręs, ar N.Venckienės veiksmuose yra pažeidimų, ar reikia kelti drausmės bylą, ar apsiriboti svarstymu.

N.Venckienės netenkino mūsų gydymo įstaigos atsakymas, ji rėkė, grasino, gąsdino, šmeižė, įžeidinėjo medicinos personalą, gydytojus. Liko kabinete, pasakė nesitrauksianti iš gydymo įstaigos tol, kol negaus to, ko jai reikia, – apie pirmadienio įvykius pasakojo Asta Šileikienė

Pasak spaudos, pirmadienį Garliavos šeimos klinikoje N.Venckienė apsilankė su globojama dukterėčia. Ją papiktino medikų atsisakymas vaikui išduoti siuntimą į gydytojų konsultacinę komisiją, kuri esą turėjo išduoti pažymą, jog dėl psichologinės būklės mergaitė negali lankyti mokyklos, jai skirtinas mokymas namuose.

Medikams pareiškus, jog mergaitė sveika, o namuose mokomi tik sunkūs ligoniai, kilo konfliktas.

„N.Venckienės netenkino mūsų gydymo įstaigos atsakymas, ji rėkė, grasino, gąsdino, šmeižė, įžeidinėjo medicinos personalą, gydytojus. Liko kabinete, pasakė nesitrauksianti iš gydymo įstaigos tol, kol negaus to, ko jai reikia“, – apie pirmadienio įvykius portalui lrytas.lt pasakojo Garliavos šeimos klinikos vadovė, gydytoja Asta Šileikienė.

Medikai tvirtino, jog pirmokei liepta įsidėmėti gydytojų veidus, kurie ją esą ketina atiduoti pedofilams.

Įvykį aiškinasi ir Kauno rajono policijos komisariato pareigūnai. Ikiteisminis tyrimas kol kas nėra pradėtas, tačiau pareigūnai ketina apklausti abi konflikto puses

Tuo metu tinklalapyje drasiauskelias.lt skelbiama, kad N.Venckienė Sveikatos apsaugos ministerijai apskundė Garliavos šeimos klinikos vadovę A.Šileikienę, kuri atsisakė N.Venckienei išduoti pažymą apie mergaitės sveikatos būklę.

„Jie susimaišė dėl tų tvarkų, nes yra kelios tvarkos, pagal kurias vaikas gali mokytis namie: viena tvarka dėl sveikatos, kita – pagal savarankiško mokymo programą“, – sakė N.Venckienė.

Dabar pirmokė mokosi namie pagal savarankiško mokymosi programą. Mergaitės laikinoji globėja su Garliavos Jonučių mokykla pasirašė sutartį.

N.Venckienė mirusio brolio Drąsiaus Kedžio dukrą buvo įpareigota perduoti jos motinai L.Stankūnaitei praėjusį trečiadienį, tačiau to nepadarė.

Pagal gruodžio 16 dieną priimtą Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, L.Stankūnaitei mergaitė turėjo būti perduota ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo, nepaisant to, ar bus paduotas apeliacinis skundas.

Iki šiol šis sprendimas nėra įvykdytas, dažniausiai motyvuojama, jog vaikas atsisako išvykti iš teisėjos imuniteto saugomų N.Venckienės namų. Esą pirmokė nenori būti perduota mamai, siekia likti su savo teta N.Venckiene.

Kėdainių teismas 2010-ųjų gegužę taip pat buvo nusprendęs perduoti D.Kedžio dukrą mamai. Tada Garliavoje susirinkę žmonės neleido antstoliui vykdyti teismo nutarties ir perduoti mergaitės L.Stankūnaitei. Vėliau sprendimo vykdymas sustabdytas, o byla dėl gyvenamosios vietos nustatymo grįžo į Kėdainių rajono apylinkės teismą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min