Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 23d. 13:56

Nesiskiepijantys užgulė ligoninių palatas, auga galimybių paso poreikis

COVID-19 pacientų gydymas ligoninėje
Kauno klinikų nuotr. / COVID-19 pacientų gydymas ligoninėje
Nors šalyje sparčiai vyksta vakcinacija, ligoninėse ir toliau auga lovų, skirtų gydyti COVID-19 pacientus, skaičius. Daugelis hospitalizuotų – nepasiskiepiję asmenys. Nepaisant to, visuomenės imunizacija didėja ir Registrų centras pastebi išaugusį galimybių pasų poreikį, todėl kitą savaitę keliaus į savivaldybes padėti jį gauti asmenims, kurie nesinaudoja el. bankininkyste ir el. parašu.

Pastebima, kad beveik visuose šalies regionuose ligoninių lovų užimtumas auga.

Sparčiausias šuolis matomas Klaipėdos regione. Šio regiono gyventojų imunizacijos lygis yra žemiausias visoje šalyje.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Milda Labašauskaitė tikina, kad Kauno miesto ligoninėse taip pat yra didinamas lovų skaičius pacientams, kurie serga koronavirusu: skirta jau 80 vietų, iš kurių užpildytos–62.

Kauno klinikų nuotr./COVID-19 ligonių skyriuje
Kauno klinikų nuotr./COVID-19 ligonių skyriuje

Rugpjūčio 19 dieną Kauno klinikos paskelbė pranešimą, kad Kauno regione vėl didinamas lovų skaičius COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Išplatintame pranešime teigiama, kad Kauno regione yra 138 stacionaro lovos su papildomu deguonies tiekimu, iš kurių yra užimtos 86. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje užimtos 8 lovos iš 18.

Išplatintame pranešime Kauno regiono valdymo grupės vadovas doc. Vaidotas Gurskis tikino, kad per 4 savaičių laikotarpį hospitalizuojamų pacientų skaičius padidėjo vidutiniškai nuo 2 iki 9 per parą, todėl teko aktyvuoti rezervines lovas.

Tolesnis lovų skaičiaus didinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto.

Ketvirtąją bangą sudaro nevakcinuoti asmenys

Remiantis naujausiais Lietuvos statistikos departamento duomenimis, ketvirtąją susirgusiųjų koronavirusu bangą daugiausia sudaro nevakcinuoti asmenys.

Nors naujų atvejų augimas sumažėjo, išaugo ligoninių lovų užimtumas bei mirčių nuo COVID-19 skaičius.

Nevakcinuoti asmenys sudaro didžiąją dalį užsikrėtimų, hospitalizacijų ir mirčių. Beveik visi šiuo metu nustatomi atvejai yra delta atmainos.

Remiantis Statistikos departamento pateikiamais duomenimis, sergamumas tarp neskiepytų nepersirgusių asmenų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų jau yra prie pat juodosios zonos ribos (500), o sergamumas 100 tūkst. gyventojų visiškai paskiepytų asmenų grupėje yra kelis kartus mažesnis.

Vyraujant delta atmainai šis skirtumas šiek tiek mažesnis nei pavasario bangos metu, kai vyravo alfa atmaina, bet vis dar skaičiuojamas kartais.

70 proc. imunizacija – per rugsėjį

Per pastarąsias porą savaičių skiepijimasis išaugo iki apie 10 tūkst. pirmąja doze per dieną.

Lietuvos statistikos departamentas tikisi, kad jei ir toliau bus išlaikytas toks vakcinacijos tempas, rugsėjo pabaigoje galėtų būti paskiepyta 70 proc. visuomenės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vakcinavimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vakcinavimas

Kauno miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Milda Labašauskaitė teigia:

„Šiuo metu jaučiamas gyventojų suaktyvėjimas, lyginant su birželio pabaiga ar liepos mėnesio pradžia. Rugpjūčio pirmą savaitę suvakcinuota virš 12 tūkst. žmonių. Po miestą kursuojančiuose mobiliuosiuose vakcinavimo punktuose paskiepyta daugiau nei 2,5 tūkst. asmenų.

Taip pat visą savaitę buvo važinėjama į įvairias įmones, kuriose vakciną gavo 300 darbuotojų. Praėjusios savaitės skaičiai labai panašūs“.

Tačiau žvelgiant Lietuvos mastu, naujienų agentūros BNS ir Statistikos departamento surinkti duomenys rodo, kad skiepijimo tempai per šią savaitę, palyginti su ankstesne, sulėtėjo.

BNS skelbia, kad nuo užpraėjusio penktadienio iki praėjusio ketvirtadienio pirmąja vakcinos doze per parą vidutiniškai paskiepyta 8 tūkst. žmonių. Ankstesnę savaitę šis vidurkis siekė 10,7 tūkst.

Iš viso pirmąjį skiepą per savaitę gavo 56,4 tūkst. žmonių, ankstesniąją tokių buvo 74,7 tūkst.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Mobilus vakcinavimo centras, įkurtas autobuse
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Mobilus vakcinavimo centras, įkurtas autobuse

„Lietuvoje bent viena doze paskiepyta 57,1 proc. gyventojų: per savaitę ši dalis paaugo dviem procentiniais punktais. Tarp suaugusiųjų pasiskiepijusių yra 67,4 proc. – 2,3 procentinio punkto daugiau nei praėjusį penktadienį“, – skelbia BNS.

Skatina įvairiais būdais

Rugpjūčio 13 ir 14 dienomis Vilniuje vyko ketvirtasis šviesų festivalis. Atvykę pasigrožėti meno galerija po atviru dangumi Lukiškių aikštėje, turėjo galimybę pasiskiepyti nuo COVID-19 vos per kelias minutes be išankstinės registracijos.

Vilniaus Gedimino prospekte tiek pasiskiepiję, tiek to dar nepadarę miestiečiai buvo vaišinami kavos puodeliu su užrašu „Aš pasiskiepysiu“. Tuo pat metu praeiviams buvo dalinami lankstinukai apie vakcinacijos svarbą ir naudą.

Nuo pavasario vykdoma kampanija „Kava už skiepą“. Jos metu jau išdalinta daugiau nei 4300 nemokamos kavos puodelių.

Jungdamiesi prie Vilniaus miesto savivaldybės informacinės kampanijos, „Plus Plus Plus“ barai taip pat pasipuošė plakatais, raginančiais vilniečius ir miesto svečius grįžti į normalų gyvenimą.

Baruose įrengtuose ekranuose transliuojami ir šią žinutę skelbiantys vaizdo įrašai.

Kauno mieste ir toliau reguliariai įmonėse lankosi mobilūs vakcinavimo autobusai. Šiuo metu „skiepobusų“ pajėgos yra padvigubintos dėl išaugusio poreikio.

Norint, kad į įmonę atvyktų mobilus vakcinavimo centras, įmonė gali kreiptis elektroniniu paštu noriuskiepo@kaunas.lt, nurodant skiepytis pageidaujančių darbuotojų skaičių, įmonės pavadinimą bei vietą.

Gauti galimybių pasą taps lengviau

Didėjant pasiskiepijusių skaičiui, išaugo ir galimybių paso poreikis.

Į tai reaguodamas Registrų centras paskelbė pranešimą, kad ruošiasi vykti į savivaldybes, kuriose nėra fizinių įmonės padalinių ir sutartu laiku vietos gyventojams, kurie nesinaudoja el. bankininkyste ir el. parašu, atspausdinti galimybių pasą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kavinėse pradėjo veikti galimybių pasas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kavinėse pradėjo veikti galimybių pasas

„Atsižvelgdami į poreikį ir gyventojų suinteresuotumą kartu su tam tikrų savivaldybių merais sutarėme padėti vietos gyventojams greitai ir patogiai gauti galimybių pasą“, – pranešime teigė Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė.

Anot jos, pagal iš anksto sutartą grafiką gyventojai bus kviečiami atsiimti galimybių pasą savivaldybės ar seniūnijos paskirtose patalpose.

Į savivaldybes sutartu laiku atvyks Registrų centro darbuotojai ir savivaldybių pasiūlytose patalpose nemokamai atspausdins galimybių pasą visiems, kam jis priklauso, t. y. yra pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, ja persirgę, turintys pakankamai antikūnų ar turintys neigiamą mokamo PGR tyrimo rezultatą.

Detalesnį išvykų grafiką ir tikslius laikus bei vietas, kur gyventojai gali atvykti atsiimti galimybių paso, galima rasti Registrų centro interneto svetainėje: https://bit.ly/2XJctQg.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min