Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 21d. 12:39

Neskaidrus Klaipėdos arenos koncesijos konkursas – teisme

Klaipėdos arenos projektas
„15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos arenos projektas

Neteisėtai iš Klaipėdos arenos koncesijos konkurso pašalinta pramogų verslo grupė „SEVEN entertainment“ kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą su prašymu šį komisijos sprendimą pripažinti negaliojančiu ir grąžinti kompaniją į konkursą.

Klaipėdos miesto savivaldybės organizuojamame konkurse kartu su savo antrinėmis bendrovėmis „Universali arena“, „Tiketa“ ir „SEVEN Live“ dalyvavusi „SEVEN entertainment“ pateikė geriausią pasiūlymą, teigiama pranešime spaudai.

Bendrovė pasiūlė į Klaipėdos areną investuoti 17,88 mln. litų – 6,6 mln. litų daugiau nei laimėtoju pripažinta įmonė, kuri pateikė pasiūlymą su 11,28 mln. litų dydžio investicijomis. SEVEN, kuri atsisakė iš savivaldybės koncesijos mokesčio, pasiūlytas renginių skaičius būsimoje arenoje – dukart didesnis. Konkurso laimėtoja paskelbta įmonė per dvejus metus pasiūlė surengti 116 renginių, SEVEN – 245.

„Sunku patikėti, kad lengva ranka atmetami papildomi 6,6 mln. litų, kuriuos sunkmečiu į areną teks „investuoti“ Klaipėdos mokesčių mokėtojams. Neabejojame, kad šis akivaizdžiai neskaidrus konkursas sulauks šalies teisėsaugos institucijų susidomėjimo“, – teigė SEVEN generalinis direktorius Vidmantas Šiugždinis.

Anot jo, SEVEN pašalinimo iš konkurso priežastis – daugiau nei absurdiška. SEVEN eliminuota dėl to, kad esą nepateikė bendrovės valdybos sprendimo įmonei dalyvauti konkurse, nors konkurso sąlygose tokio reikalavimo nebuvo. Komisijai SEVEN pateikė bendrovių generalinių direktorių sprendimą, atitikusį Klaipėdos arenos koncesijos konkurso sąlygas.

„Surasti“ šią SEVEN pašalinimo priežastį konkurso komisijai prireikė beveik trijų savaičių. 2009 m. kovo 12 d. komisija atplėšė vokus su konkurso pasiūlymais ir pagal šalyje galiojančius įstatymus turėjo paviešinti pagrindines konkurse dalyvavusių įmonių pasiūlymų sąlygas.

Vokų atplėšimo metu komisija ir jos pirmininkas Klaipėdos administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius nepaisė konkurso sąlygose numatytos tvarkos ir atskleidė tik konkurse dalyvavusių įmonių prašomus koncesijos mokesčius. Kiti esminiai parametrai - pervedamų į savivaldybės sąskaitą investicijų sumos, pritraukiamų investicijų apimtis, siūlomų organizuoti renginių skaičius, nebuvo paskelbti.

„Nors konkursas viešas, komisija net tris savaites delsė atskleisti konkurso rezultatus ir informaciją apie mūsų įmonės eliminavimą. Rezultatai buvo paskelbti tik balandžio 1 dieną. Matyt, tiek laiko prireikė sugalvoti, kodėl SEVEN pateiktas geriausias pasiūlymas esą netinka konkursui“, - sakė V. Šiugždinis.

Anot jo, SEVEN sudarytas įmonių konsorciumas yra labiausiai patyręs konkurso dalyvis, valdantis „Siemens“ areną Vilniuje ir „Cido“ areną Panevėžyje. „Keista ir tai, kad į derybas dėl arenos koncesijos kviečiami ne du dalyviai, o vienas – taip užkertamas kelias gauti geriausią pasiūlymą miestui“, – teigė V. Šiugždinis.

Šiuo metu projektuojamą Klaipėdos areną, kuri savo forma primins katamaraną, planuojama atidaryti 2010 metų pabaigoje. Numatoma, kad 20 tūkst. kv. metrų ploto arenoje koncertų metu tilps iki 7450, varžybų metu – iki 5486 žiūrovų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min