Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 13d. 07:14

Neskuba su pažymomis

Ir smulki avarija, jos dalyviams tarpusavyje nesusitarus, teismo gali būti svarstoma kelis mėnesius.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Ir smulki avarija, jos dalyviams tarpusavyje nesusitarus, teismo gali būti svarstoma kelis mėnesius.

Įvykus nelaimei kelyje, vairuotojams draudimo bendrovei reikalingos pažymos iš policijos, kad būtų padengti patirti nuostoliai, gali tekti laukti ir kelis mėnesius. Policijai toks delsimas – „normalus dalykas“.

Vilnietė Agnė Čepulytė nuo spalio vidurio negali iš policijos išsireikalauti pažymos, reikalingos, kad draudimo bendrovė padengtų praėjusiais metais įvykusios avarijos išlaidas. Spalio 15 d. į moters vairuojamą automobilį įvažiavęs vairuotojas paspruko iš įvykio vietos. „Keletą mėnesių policijoje man aiškino, kad negali rasti iš įvykio vietos pabėgusio kaltininko“, – pasakojo A.Čepulytė.

Moters teigimu, kaltininkas buvo rastas gruodį ir policija žadėjo iš karto išrašyti reikiamą pažymą.
Tačiau procesas tęsiasi iki šiol. „Paskambinus į policiją, man aiškina, kad pažyma išrašyta ir ji greitai man bus įteikta. Tačiau paskambinus į policijos raštinę, tvirtina, kad dar net nerastas įvykio kaltininkas“, – stebėjosi vilnietė. Moteris įtaria, kad čia „kvepia korupcija“.

A.Čepulytė tikino patyrusi nuostolių dėl policijos neišduodamos pažymos. „Automobilis ne mano, todėl teko jį remontuoti ir remontui skolintis pinigų, kuriuos dabar turiu grąžinti“, – sakė ji. Draudimo bendrovė negrąžina moteriai pinigų už mašinos remontą tol, kol ši nepateiks pažymos iš policijos.

Ilgas procesas

Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Egidijus Tučis sakė, kad toks pažymų išdavimo užtęsimas „dažnas atvejis“. „Nuo balandžio galioja įstatymas, leidžiantis patiems eismo įvykio dalyviams užpildyti deklaracijas, tai į mus kreipiasi tik tie, kurie dėl įvykio nesutaria. Jų ginčus sprendžia teismas, kuris dažnai užsitęsia“, – aiškino E.Tučis. Jo teigimu, teismas bylą gali aiškintis ir kelis metus.

E.Tučio duomenimis, per parą Vilniuje užregistruojama apie 30-40 eismo įvykių. Pusė iš jų būna ginčytini, todėl, anot jo, „nieko nuostabaus“, kad bylos ir pažymų išdavimas užsitęsia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:19
00:31
00:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min