Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 14d. 11:36

Neskundžiama teismo nutartis: Ukmergės šilumos ūkis turi grįžti savivaldybei (atnaujinta 16.05 val.)

Vandens čiaupas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vanduo

Vilniaus apygardos teismas atmetė UAB „Miesto energijos“ skundą ir paliko galioti Ukmergės rajono apylinkės teismo nutartį, įpareigojančią buvusį šilumos operatorių „Miesto energiją“ perduoti savivaldybei priklausantį ir naujai sukurtą turtą. Ši teismo nutartis neskundžiama.

Savivaldybės atstovai taip pat praneša, kad trečiadienį bus atnaujintas Šventupės katilinės darbas ir dalis gyventojų vėl turės karštą vandenį.

Pasak Ukmergės rajono savivaldybės mero Algirdo Kopūsto, Ukmergės rajono savivaldybė kiekvieną žingsnį žengė, laikydamasi įstatymų. „Dar pernai Ukmergės gyventojai už „Miesto energijos“ šildymo paslaugas mokėjo bene brangiausiai Lietuvoje. Prognozuojame, kad šilumos ūkį perdavus savivaldybės įmonei šilumos kaina gyventojams bus tiekiama bent 10 proc. pigiau nei tiekė privatus operatorius“, – teigia A.Kopūstas.

Anot jo, dabar siekiama atnaujinti karšto vandens tiekimą. „Darome viską, kas tik įmanoma, kad karšto vandens tiekimas visiems gyventojams būtų kuo greičiau atnaujintas“, – teigia meras.

Šventupės katilinės paleidimo sistema turėtų pradėti veikti jau trečiadienį, o artimiausiomis dienomis turėtų būti išsispręsti klausimai ir dėl likusių dviejų katilinių paleidimo.

Ukmergėje šilumos tiekimo sutartis buvo nutraukta paaiškėjus faktams, kad „Miesto energija“ skirstė ir dalino pajamas tarp 20 fizinių ir juridinių asmenų, veikiančių skirtingose šalies ir pasaulio vietovėse. Grupės įmonės sukūrė mechanizmus, pagal kuriuos Ukmergės gyventojai iš dalies dengė šilumos ir karšto vandens tiekimo sąnaudas Trakų rajono vartotojams. Be to, „Miesto energija“ be Ukmergės savivaldybės sutikimo sudarė ilgalaikes paskolų sutartis su bankais, įkeičiant Ukmergės šilumos ūkio turtą. Birželio pradžioje Ukmergės gyventojai buvo surengę mitingą, kurio metu išreiškė palaikymą Ukmergės rajono savivaldybės sprendimui.

Papildyta 16.05 val.: „Miesto energijos“ generalinio direktoriaus Artūro Stravinsko komentaras:

Po pasirodžiusio Ukmergės rajono mero A. Kopūsto pranešimo apie priimtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą dėl „Miesto energijos“ skundų, atkreipiame dėmesį, kad pranešime esanti informacija yra melaginga.

Vilniaus apygardos teismui vakar nutartimi atmetus UAB "Miesto energija" skundą dėl Ukmergės apylinkės teismo nustatytų laikinųjų apsaugos priemonių – perduoti turtą valdyti savivaldybei – daugiau aiškumo neatsirado.

Teismas nepriėmė jokio sprendimo dėl turto perdavimo Ukmergės rajono savivaldybei, priimta nutartis dėl UAB „Miesto energija“ pateikto skundo, kuriuo prašoma panaikinti dabar taikomas laikinąsias apsaugos priemones. Pagal teismo sprendimą, bendrovės nuosavas ir išsinuomotas turtas antstolių ir toliau bus perduodamas savivaldybei ne nuosavybėn, kaip teigiama savivaldybės išplatintame pranešime, o tik laikinai valdyti iki tol, kol savivaldybė pateiks teismui ieškinį.

Laikinąsias apsaugos priemones Ukmergės apylinkės teismas pritaikė dar iki savivaldybės ieškinio prieš „Miesto energiją“ pateikimo. Susidarė paradoksali situacija, nes savivaldybė ieškinį turėjo pateikti iki birželio 14 dienos, tačiau ieškinys Ukmergės apylinkės teisme iki šiol nėra priimtas. Savivaldybei delsiant pateikti ieškinį, teismas jau antrą kartą pratęsė terminą savivaldybės ieškinio trūkumams šalinti, pratęsdamas ir laikinąsias apsaugos priemones bendrovės turtui. Pagal įstatymą civilinė byla laikoma iškelta nuo ieškinio priėmimo teisme momento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min