TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nespėjusiems to padaryti anksčiau siūloma susipažinti su Kauno pilies atkūrimo projektu

Išėjimas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno pilies vidus
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauniečiai, kurie iki šiol nespėjo susipažinti su Kauno pilies atkūrimo ir pritaikymo visuomenei projektu, tai gali padaryti dabar. Kauno miesto savivaldybės, Laisvės alėja 96, Priėmimo skyriaus languose pateikta išsami informacija apie šį projektą.

Tame pačiame pastate esančiame savivaldybės informacijos skyriuje galima palikti ir užrašytas savo pastabas dėl planuojamo pilies atstatymo. Jas reikėtų mesti į skyriuje esančią pašto dėžutę.

Kauno miesto savivaldybės taryba pilies atkūrimo projektui pritarė 2006 metais. Prieš tai visuomenė  turėjo galimybę susipažinti su šio projekto galimybių studija, 2006 - 2008 metais galimybių studijos maketai buvo eksponuojami Kauno pilyje. Projektui pritarė visos paveldo išsaugojimu besirūpinančios įstaigos. Numatytiems atstatymo darbams atlikti iš miesto biudžeto skirta 330 tūks. Lt, 1,870 mln. litų – Norvegijos valstybė, numačiusi, jog pinigai turėtų būti panaudoti tik šiems darbams. Buvo suplanuota, jog pilies atstatymo darbai turėtų būti padaryti iki 2010 m. kovo 31 dienos. Teigiama, kad atkuriant pilį bus siekiama išsaugoti kuo daugiau išlikusių autentiškų detalių. Kadangi patikimų duomenų, liudijančių, kaip pilis atrodė iš tikrųjų, nėra, projekte atkartoti to meto pilių elementai.  Tai sulaukė dalies kauniečių pasipiktinimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min