Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 12d. 09:44

Nesulaukę derybų ugniagesiai atnaujina protesto akciją

Ugniagesių protestas
Ugniagesių protestas.

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga atnaujina rugpjūčio 31 d. pradėtą protesto akciją. Šiandien 14.30 val. prie Siemens arenos Vilniuje ugniagesiai reikalaus neatleidinėti ugniagesių, teisingai apmokėti už darbą ir spręsti įsisenėjusias problemas.

Europos krepšinio čempionato sirgalių, svečių, žaidėjų ugniagesiai gelbėtojai prašys paramos griūvančiai priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo sistemai gelbėti, nes Vyriausybė, Vidaus reikalų ministerija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas į Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos prašymus spręsti problemas, dėl kurių griūva gerai veikusi sistema – nekreipia dėmesio.

Tokį sprendimą UGPS priėmė po to, kai vietoj derybų su Vyriausybe iš Prezidentūros  sulaukė rašto apie tai, kad ugniagesių kreipimasis persiųstas Vidaus reikalų ministerijai.

Anot UGPS pirmininko Sauliaus Džiauto, kol Vyriausybė nesisėda prie derybų stalo ir nedaro jokių žingsnių problemoms spręsti, UGPS protestuos prie sporto arenų Vilniuje ir Kaune.

Primename, kad UGPS protestuoti nusprendė po to, kai sužinojo, jog Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kreipėsi į savivaldybių merus, siūlydamas naikinti 40 savivaldybių ugniagesių gelbėtojų komandų. Jeigu tai bus įgyvendinta darbo neteks apie 300 nestatutinių ugniagesių gelbėtojų.

Kita – ne mažiau svarbi – nepakankamas finansavimas. Savivaldybių ugniagesiams gelbėtojams atlyginimų fondui trūksta apie 8 mln. Lt, o PADG – apie 10 mln. Lt. Neatmetama, jog rudeniop, ugniagesiams gelbėtojams dėl to gali tekti eiti nemokamų atostogų. Menko finansavimo pasekmė – vietoj penkių statutinių ugniagesių viename skyriuje budi trys, taigi ir gaisro gesinti vyksta mažesnės sudėties komanda, taip pažeidžiami darbo saugos reikalavimai, nukenčia darbo kokybė, vis sunkiau užtikrinti tinkamą reagavimą į nelaimes. Dėl apgailėtino finansavimo PAGD nesukomplektuota daugiau nei 600 etatų.

Šios ir kitos įsisenėjusios problemos paskatino ugniagesius protestuoti ir viešai pasakyti, kad sistema griūva, o dėl to kalta tiek Vyriausybė, tiek vidaus reikalų ministerija, tiek ir PAGD.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min