Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesutaria dėl parkų priežiūros

Kopimas į Bekešo, Stalo ar Trijų kryžių kalnus išlūžusiais laiptais – lyg estafetė su kliūtimis.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kopimas į Bekešo, Stalo ar Trijų kryžių kalnus išlūžusiais laiptais – lyg estafetė su kliūtimis.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Devynios auklės – vaikas be galvos. Šis posakis puikiai tinka kalbant apie Vilniaus miesto centrą ir jame esančius piliakalnius, pilis ir teritoriją, kurioje jos išsidėsčiusios. Valdyti šias vietas nori visi, o rūpintis – niekas. Rezultatas – aplūžę laiptai ir be priežiūros galinti likti Katedros aikštė.

Prieš 15 metų pradėtos pilis prižiūrinčių įstaigų reformos nesibaigia iki šiol, o Vilniaus pilys ir aukščiausi piliakalniai stovi be priežiūros. Laiptai, vedantys į Bekešo, Stalo ar Trijų kryžių kalnus, jau seniai kelia rūpesčių ir vilniečiams, ir turistams.

Mediniai laiptai Stalo kalne – įlūžę, todėl žmonės, norėdami užlipti ar nusileisti, turi lipti kalno šlaitu. Iš Sereikiškių parko pusės kylant į Trijų kryžių kalną vietomis laiptų pakopų iš viso nėra, todėl tenka žengti platų žingsnį per dvi ar tris pakopas, o jei nesugebi – lipk kaip nori.

Netvarkys, kol neturės dokumentų

Šią teritoriją turėtų prižiūrėti Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas, tačiau jo direktorė Audronė Kasperavičienė skundžiasi, kad teritorija oficialiai rezervatui nepriklauso – ją valdo savivaldybė, todėl ji už savo pinigus ir turėtų prižiūrėti čia esančius turistų gausiai lankomus objektus. „Jei turėtume iš ko, gal ir prižiūrėtume kalvas. Kadangi ši teritorija mums dokumentiškai nepriklauso, neturime teisinio pagrindo prašyti ir gauti pinigų jam tvarkyti“, – sakė A.Kasperavičienė.

Man atrodo, kad jei nerasime sprendimo, šią savaitę aikštę dar valysime, o kitą – tegu jie pasiunta ir patys valosi.

Tačiau savivaldybė, su kuria Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas jau keletą metų bylinėjasi teismuose, kratosi atsakomybės. „Atsiprašome, tikrai ne mūsų klausimas“, – glaustai atsakė Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Daiva Savickienė ir patarė kreiptis į Vilniaus pilių direkciją.

Katedros aikštė liks be priežiūros

Vilniaus pilių direkcijos direktorius Saulius Andrašiūnas, išgirdęs „15min“ klausimus, atsiduso. „Reikalas tęsiasi jau apie 15 metų ir visiems yra atsibodęs. Minima teritorija su visomis kalvomis mums niekada nepriklausė ir neturėtų priklausyti, todėl mes nesikišame nei į jos valdymą, nei į tvarkymą“, – sakė S.Andrašiūnas. Jis prisipažino, kad, be šios bėdos, turi ir savų rūpesčių – savivaldybė nemoka direkcijai už Katedros aikštės priežiūrą. 

„Mes jau daugelį metų valome, prižiūrime pagrindinę miesto aikštę, o savivaldybė mums nemoka nė cento. Man atrodo, kad jei nerasime sprendimo, šią savaitę aikštę dar valysime, o kitą – tegu jie pasiunta ir patys valosi“, – pasipiktinęs kalbėjo S.Andrašiūnas.

Jo tvirtinimu, Katedros aikštė dar įeina į Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritoriją. Aikštę už keliolika milijonų litų sutvarkė (prieš keletą metų paklojo naują dangą, – aut. past.) miesto savivaldybė, o ją tvarkyti patikėta Vilniaus pilių direkcijai be jokių sutarčių.

„Danga vienų, teritorija kitų, o tvarko treti. Atrodo, kad niekam iš tiesų rimtai nerūpi, kaip atrodo miesto centras. Kol tvarkome, tol gerai“, – teigė S.Andrašiūnas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min