Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 21:34 , Atnaujinta: 2021 rugpjūčio 2d. 23:27

Neteisėti migrantai bus apgręžiami, nukreipiami į pasienio punktus

Sulaikyti migrantai
VSAT nuotr. / Sulaikyti migrantai
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus.

„Saugant valstybės sieną ir siekiant neįsileisti į Lietuvos teritoriją asmenų, ketinančių sieną kirsti neteisėtose vietose, sprendimu pavesta įpareigoti juos naudotis teisėtais sienos kirtimo ar prieglobsčio prašymo būdais – asmenis nukreipti į artimiausią veikiantį tarptautinį pasienio kontrolės punktą ar diplomatinę atstovybę“, – teigiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Anot ministerijos, A.Bilotaitė kaip ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė pavedė „visoms institucijoms, užtikrinančioms Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugą, papildomai imtis visų būtinų įstatymuose nustatytų priemonių, siekiant apsaugoti Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir nesudaryti prielaidų į Lietuvos Respublikos teritoriją neteisėtai patekti asmenims, norintiems valstybės sieną kirsti draudžiamose vietose“.

„Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai yra kompetentingi ir patyrę taikyti taktines priemones tokiose situacijose. Lietuvos siena turi būti visomis teisėtomis priemonėmis saugoma nuo bet kokio neteisėto valstybės sienos kirtimo, kaip šiuo metu prieš Lietuvą vykdomos hibridinės agresijos instrumento. Asmenys, tyčia bandantys kirsti valstybės sieną draudžiamose vietose, turi būti vertinami kaip asmenys, kurie ketina padaryti nusikalstamą veiklą – neteisėtą valstybės sienos perėjimą,“ – pranešime cituojama A.Bilotaitė.

LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ pristatydama sprendimą A.Bilotaitė teigė, kad apgręžti migrantus leidžia tarptautinė teisė, jeigu toks sprendimas yra laikinas ir jeigu migrantams yra pasiūloma alternatyvi galimybė kreiptis dėl prieglobsčio.

Ministrės atstovė spaudai Lina Laurinaitytė-Grigienė BNS sakė, kad pagal naujausią sprendimą migrantai galės būti apgręžiami tiek jiems jau patekus į Lietuvos teritoriją, tiek jiems dar esant Baltarusijoje.

Pasak A.Bilotaitės, užsieniečiai į Baltarusiją yra kviečiami kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, tai reiškia, kad turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis, gavęs paslaugas, dėl kurių jis atvyko į šią šalį, turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip į ją ir pateko.

Pasak ministerijos, Baltarusija, priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių, pati vienašališkai nevykdo sutarties dėl sienos teisinio režimo – jos pasienio apsaugos institucijos prisideda prie nelegalaus Lietuvos sienos kirtimo organizavimo.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 3832 migrantai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:21
28:48
19:57

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min