Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 27d. 09:53 , Atnaujinta: 2021 birželio 27d. 14:36

Per savaitgalį – 80 nelegalių migrantų, tarp jų – atvykėliai iš Gambijos, Maroko

Sulaikyti migrantai
VSAT nuotr. / Sulaikyti migrantai
Pasieniečiai sekmadienį sulaikė dar 42 nelegalius migrantus, iš viso per savaitgalį jau sulaikyta per 80 asmenų, nelegaliai kirtusių Lietuvos sieną su Baltarusija.

Kaip BNS informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, sekmadienio rytą Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė keturis Irako piliečiais prisistačiusius asmenis be dokumentų, dar keturi migrantai be dokumentų sulaikyti Švenčionių rajone, jie prisistatė Indijos piliečiais.

Vėliau sekmadienį sulaikytos dar trys grupės nelegalių migrantų: Lazdijų rajone priešpiet sustabdyti dešimt Irako piliečiais prisistatančių asmenų, apie vidudienį pareigūnai Ignalinos rajone sulaikė dar 12 irakiečių, Šalčininkų rajone – taip pat 12 Irako piliečiais prisistatančių asmenų.

Kaip skelbta anksčiau, šeštadienį pareigūnai sulaikė 39 nelegalius migrantus.

VSAT teigimu, dauguma sulaikytųjų – Irako piliečiai, tarp jų taip pat yra prisistatančių Gambijos, Gvinėjos, Maroko, Indijos piliečiais. Migrantų iš pastarųjų valstybių šiemet VSAT pareigūnai dar nebuvo sulaikę.

Šeštadienį ryte Varėnos rajone, Kaziukonių kaimo prieigose, sulaikyti du Gambijos piliečiais prisistatę asmenys, dar keturis sienos pažeidėjus be dokumentų, prisistačiusius Gvinėjos piliečiais, VSAT pareigūnai ryte sulaikė ties Šulų ir Paąžuolės kaimais.

Taip pat Varėnos rajone šeštadienį popiet sulaikyti ką tik sieną iš Baltarusijos kirtę du migrantai, prisistatę Maroko piliečiais.

Lazdijų rajono Volskų kaimo ribose šeštadienio rytą ir popietę pasieniečiai surengė tris sulaikymus. Du kartus įkliuvo po du migrantus. Visi keturi dokumentų neturėjo ir prisistatė Irako piliečiais. Trečio sulaikymo metu įkliuvo net 17 migrantų be dokumentų, irgi prisistačiusių Irako piliečiais.

Po vidudienio Lazdijų rajono Pertako kaimo prieigose sulaikyti trys Sirijos piliečiais prisistatę nelegalūs migrantai be dokumentų.

Anksčiau, šeštadienio naktį septyni neteisėti migrantai su Irako pilietybės dokumentais buvo sulaikyti ir ties Ignalinos rajono Smilginiškės kaimu.

Dauguma sulaikytųjų pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. Visiems užsieniečiams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo jie yra izoliuoti.

VSAT duomenimis, į Lietuvą iš Baltarusijos šiemet jau bandė patekti beveik 600 migrantų, dauguma jų – Irako piliečiai, taip pat nemaža dalis – Irano, Sirijos, Baltarusijos piliečių.

Lietuvos pareigūnai įtaria, kad išaugę nelegalios migracijos srautai yra Baltarusijos režimo organizuojama operacija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
00:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min