Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netikėtas radinys pajūryje gali būti mamuto kaulas

Prie Olando kepurės pakrantėje rastas kaulas galėjo priklausyti mamutui.
15min.lt nuotr. / Prie Olando kepurės pakrantėje rastas kaulas galėjo priklausyti mamutui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos pajūryje ties Olando kepure aptiktas didžiulis kaulas, galėjęs priklausyti prieš keliasdešimt tūkstančių metų gyvenusiam mamutui.

Didžiulį kaulą pakrantėje rado Klaipėdos E.Balsio menų gimnazijos mokytojas Aurimas Anusas. Penktadienį radimvietę apžiūrėjo ir specialistai iš Pajūrio regioninio parko, Kultūros paveldo departamento inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas.

Rastas kaulas – maždaug 30 cm ilgio ir 15 cm pločio. Radinys sveria apie porą kilogramų. „Dabar turime žinome tikslią vietą, kur gulėjo radinys. Tarsimės su specialistais, ar tikslinga atlikti vietovės geologinius tyrimus“, – 15min.lt teigė L.Kavaliauskas. Anot jo, manoma, kad rastasis kaulas – mentės dalis. Radinį dar apžiūrės ir zooarcheologas.

„Mokslui šis radinys labai svarbus. Tiek zoologams, tiek archeologams, tiek geologams. Mamuto kaulai galėjo šioje vietoje atsirasti besitraukiant ledynams. Tačiau sunku pasakyti, kur iš tiesų krito gyvūnas, gal ir čia, gal ir Dzūkijoje“, – svarstė pašnekovas.

Manoma, kad kaului gali būti 20-30 tūkst. metų.

Lietuvos pakrantėje yra rasta ir daugiau mamutų kaulų. Prieš kelerius metus buvo aptikti du dantys, kuriems nustatyti 27 tūkst. metų, rastas ir nedidelis kaulo fragmentas. Šie radiniai saugomi privačioje kolekcijoje.

Didžiausias mamutų kaulų radinys aptiktas prie Vilniaus. Čia vienu metu aptikta apie 40 kaulų tarp kurių buvo ir ilčių, galvos dalys, ilgieji kaulai.

Naujasis radinys bus eksponuojamas Pajūrio regioninio parko lankytojų centre.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min