Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 06 22, 13:56

Netikėtas vaizdas: Šilutės krašto Meškinės miške pastebėti meškiukai

Vakarų Lietuvoje miškininkai ir medžiotojai kurį laiką vis pastebėdavo mūsų miškams kiek neįprastą žvėrį – mešką. Vienam šilutiškiui Meškinės miške, Šilutės rajone, kaip manoma, pavyko įamžinti ir meškos jauniklius. Telefonu darytoje filmuotoje medžiagoje matomi du mažyliai. Miškininkams tai tik sustiprino įtarimą, kad meška čia – ne prašalaitė, o įsitaisė ilgesniam laikui.

Vaizdo įrašą, kuriame galima įžiūrėti mažuosius meškučius, savo feisbuko paskyroje paskelbė Šilutės ir Pagėgių regiono laikraštis „Šilokarčema“.

„Skaitytoja Alma „Šilokarčemai“ atsiuntė filmuotą vaizdą, kuriame du maži meškiukai. Moters pusbrolis juos nufilmavo Meškinės miške. O gal dar kas nors juos matėte?“ – rašoma prie vaizdo įrašo.

Tiesa, įrašo kokybė gana prasta. Dėl to gamtos fotografas, aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis feisbuke suabejojo, ar žmonės nesuklydo ir iš tiesų filmavo meškučius. Esą tai greičiau lapiukai arba mangutukai.

Meškos stebimos jau kurį laiką

Valstybinės miškų urėdijos Šilutės regioninio padalinio vadovas Romas Gečas 15min pasakojo, kad jau kurį laiką meška stebima apylinkėse.

„Patys mes nematėme, medžiotojai mums rodė savo kamerų vaizdus, kaip vis praeina meška. Vaizdai fiksuoti kiek anksčiau Šiaudėnų girininkijoje. Tačiau gal prieš kokius penkerius–septynerius metus viena išsigandusi moteris pasakojo, kad jai važiuojant dviračiu kelią perbėgo meška.

Tada atrodė kaip stebuklas. Niekas nenorėjo tikėti. Sakė, gal ten šerno būta. Dabar meškų vis užklysta, ypač pasienyje su Latvija, Baltarusija“, – pasakojo R.Gečas.

VSAT nuotr./Meškos pėdsakai
VSAT nuotr./Meškos pėdsakai

Kaip pasakojo miškininkas, meškoms reikia gausesnio, masyvesnio miško: „Baltarusijoje ir Latvijoje tokių miškų daugiau. Mūsieji labiau praeinami. Bet... ką gali žinoti, gal ten populiacija išaugo, gal mūsų miškai joms pasidarė tinkamesni.“

Jis mano, kad vaizdo įraše, kurio dar nebuvo spėjęs atidžiai peržiūrėti, galėjo būti įamžinti praėjusiais metais atsivesti meškiukai. Jei tai būtų šiųmetinė vada – greta matytume ir motiną. Vargu ar prašalaičiui būtų pavykę priartėti ir filmuoti.

Greičiausiai šie meškiukai gimę pernai. Jie jau drąsesni, labiau prakutę. Bet vis tiek kažkur turėjo būti tėvai.

„Greičiausiai meškiukai atsivesti pernai. Jie jau drąsesni, labiau prakutę. Bet vis tiek kažkur turėjo būti tėvai“, – svarstė R.Gečas.

Šilutės regioninio padalinio vadovas teigė, kad miškas, kuriame skaitytojas galbūt fiksavo meškas – grybingas. Rudenį jis knibžda grybautojų.

„Meška, pamačiusi žmogų, jo nepuls. Vengia jo. Kaip ir vilkas. Tačiau esant keistokai situacijai, kai, pavyzdžiui, gali įtarti, kad kyla pavojus jos mažyliams, gali pasielgti agresyviai“, – įspėjo R.Gečas.

Medžiotojai: „Nepatikėjome akimis“

Šilutės medžiotojų klubo „Ąžuolas“ narys Vidas Mauricas 15min pasakojo, kad prieš kelias savaites, peržiūrėdamas miške įtaisytų kamerų vaizdus, net akis pasitrynė.

„Tikrai akis pasitryniau. Ir ne kartą. Turbūt šiose apylinkėse šimtą metų nebūta meškų. Vilniaus krašte pasitaiko, bet mūsų vietose – vidury Vakarų Lietuvos – tokių dalykų nėra buvę“, – svarstė pašnekovas.

V.Maurico nuotr./Medžiotojų kameros įamžino į Vakarų Lietuvos miškus užklydusią mešką.
V.Maurico nuotr./Medžiotojų kameros įamžino į Vakarų Lietuvos miškus užklydusią mešką.

Vyras pasakojo, kad pirmiausia pagalvojo, kad kameros fiksavo tik praeinančią mešką.

„Maniau, kad ji netyčia užėjo pas mus. Bet panašu, kad ji čia laikosi“, – kalbėjo V.Mauricas.

Meška pastebėta Švėkšnos apylinkėse, vėliau Judrėnuose.

Neseniai vietos gyventojai pasakojo apie Tenenis matę, kaip šunys vijosi kažką panašaus į meškiuką.

Užfiksuoti vaizdai Meškinės miške leidžia spėti, kad žmonės iš tiesų galėjo matyti meškos mažylį.

„Reiks medaus nešti“, – juokėsi V.Mauricas, paklaustas, ar dabar nebijos eiti į mišką.

Vido Maurico nuotr./Medžiotojų kameros užfiksavo Vakarų Lietuvoje po miškus vaikščiojančią mešką.
Vido Maurico nuotr./Medžiotojų kameros užfiksavo Vakarų Lietuvoje po miškus vaikščiojančią mešką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min