Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netikėtas viesulas nusiaubė Palangos paplūdimį – 3 žmonės atsidūrė ligoninėje

Netikėtai pakilęs viesulas nusiaubė Palangos paplūdimį.
Jono Pirožniko nuotr. / Netikėtai pakilęs viesulas nusiaubė Palangos paplūdimį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sunkiai suvokiama gamtos stichija nusiaubė Palangos pliažą. Paplūdimyje kelioms sekundėms kilęs viesulas sumaišė dangų su žeme. Vėjo mėtomi daiktai žalojo žmones. Apie vidurdienį kilusį viesulą patvirtino Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

„Sunku patikėti, bet taip tikrai buvo. Per kelias sekundes vėjo sūkurys išvartė visą paplūdimį. Dar ir dabar žmonės ieško savo daiktų. Baisiausia, kad žmonės sužaloti. Vėjas pakėlė batutą ir tėškė į žemę. Taip buvo sužaloti trys žmonės“, – pasakojo J.Pirožnikas.

Krentantis batutas  sužalojo vyrą, moterį ir mergaitę. Visi jie nugabenti į ligoninę. 

J. Pirožniko nuotr. /Nukentėjusiems į pagalbą pirmiausiai atskubėjo pajūrio gelbėtojai
J. Pirožniko nuotr. /Nukentėjusiems į pagalbą pirmiausiai atskubėjo pajūrio gelbėtojai

Meteorologai įspėja, kad laikantis karščiams, tokie momentiniai viesulai gali kartotis. Ir ne būtinai pajūryje. Vos kelias sekundes besisukantis piltuvėlio formos viesulas, šluojantis viską pakeliui, gali pasitaikyti ir visai kitame Lietuvos gale.

„Įprastai tokie reiškiniai susidaro audros debesyse. Šiuo atveju viskas įvyko dėl temperatūrų skirtumo. Jūra įšilusi iki 18 laipsnių, smėlis – apie 50. Nuo tokio kontrasto ir susisuka viesulas. Yra juk buvę Lietuvoje, kad per kelias sekundes ir namų stogus nukelia, ir plytų sienas išverčia“, – įvykį Palangos pliaže aiškina Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių skyriaus budintis sinoptikas Audrius Balbierius.

Apie įvykį 15min.lt informavo skaitytojai. Dėkojame jiems už atsiųstą informaciją. Esate įvykio vietoje? Siųskite nuotraukas, filmuotą medžiagą ikrauk@15min.lt arba įkelkite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min