Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 21d. 06:22

Netikėti kalnai šiukšlių (nuotraukos)

Ateities plente savaitgalį išdygęs šiukšlių kalnas sudomino benamius. Tarp buitinių rakandų jie ieškojo sau reikalingų daiktų.
Eriko Ovčarenkos/ dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Ateities plente savaitgalį išdygęs šiukšlių kalnas sudomino benamius. Tarp buitinių rakandų jie ieškojo sau reikalingų daiktų.

Savaitgalį visoje Lietuvoje vykusi akcija „Darom 2009“ paskatino kauniečius iškuopti ne tik miesto parkus ir kitas viešas vietas, bet ir savo namus. Tačiau talkų organizatoriai piktinasi, jog dalis įvairias atliekas šalikelėse sukrovusių švaruolių „pamiršo“ apie tai pranešti akcijos rengėjams.

Stūksančius šiukšlių kalnus šiuo metu fiksuoja seniūnijų aplinkosaugininkai, apie juos informuojantys bendrovę „Kauno švara“. Jos darbuotojai šiukšles iš naujų „sąvartynų“ žada išvežti per savaitę. „Norėjom, kad būtų geriau, o išėjo kaip išėjo“, - nusivylimo neslėpė akcijos „Darom 2009“ koordinatorė Kaune Vika Levinė. Pašnekovės teigimu, iš anksto užsiregistravę akcijos dalyviai surinktas šiukšles Kaune galėjo sunešti į 45 vietas. „Tačiau atsirado tokių, kurie pasinaudodami akcija, nutarė nemokamai atsikratyti namuose turėtų rakandų. Blogiausia, kad juos sunešę į šalikeles žmonės net nepasivargino apie tai pranešti mums ar seniūnijai. Kadangi nežinojome, nespėjome pasirūpinti iš anksto, kad iš šių vietų šiukšlės būtų išgabentos“, – tvirtino V.Levinė.

Tačiau atsirado tokių, kurie pasinaudodami akcija, nutarė nemokamai atsikratyti namuose turėtų rakandų. Blogiausia, kad juos sunešę į šalikeles žmonės net nepasivargino apie tai pranešti mums ar seniūnijai, tvirtino V.Levinė.

Pašnekovė pasakojo girdėjusi, jog tokie „sąvartynai“ po šeštadienio talkos atsirado Šančiuose, Aleksote. Apie dar vieną šiukšlių kalną netoli Amalių gyvenamojo rajono pranešė „15min“ skaitytoja Janina. Pasak kaunietės, po šviežią šiukšlyną vakar ryte šmirinėjo asocialūs asmenys.

Paskutinę minutę  –  daugiau tvarkdarių

Bendrovės „Kauno švara“ tvarkdariai žada pasirūpinti visomis per talką surinktomis ir suneštomis šiukšlėmis. Tačiau perspėja, kad dėl to nukryps nuo anksčiau suplanuoto grafiko: ketinta talkininkų šiukšles išvežti iki antradienio, dabar žadama, kad jų neliks per savaitę. „Nuo grafiko pradėjome krypti jau šeštadienį. Paaiškėjo, kad talkų mieste vyksta daugiau, nei buvo planuota. Daug žmonių iš anksto neužsiregistravo, o šeštadienį ėjo tvarkyti miesto. Paskui ėmė skambinti mums, kad išvežtume šiukšles. Pasikeitė ir atliekų sunešimo taškai: jų skaičius padidėjo, kai kur žmonės atliekas sunešė ne ten, kur buvo anksčiau suplanuota“, – pasakojo „Kauno švaros“ Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis vadybininkas Deividas Treikus.

Pastebėjusiems naują šiukšlių kalną pašnekovas patarė skambinti į seniūniją. „Seniūnijų aplinkosaugininkai sudarinėja sąrašus, kuriais mes vadovausimės ir pagal eilę vešime atliekas iš jų“, –sakė D.Treikus. Baigę šiuos darbus bendrovės darbuotojai kibs valyti nelegalių miesto sąvartynų. Savo eilės dar laukia ir nugenėtų medžių šakų sankaupos. „Laukiam balandžio pabaigos, nes dabar vos išvežus, po nakties šakų įprastose vietose vėl būna pilna. Žmonės įpratę visko atsikratyti nemokamai. Mes vežam – kol kas lėšų dar turime. Kaip bus toliau, matysime“, - sakė „Kauno švaros“ atstovas.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min