Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2010 12 08

Netikėtos pareigūnų ligos prasidėjus nemalonumams teisingumo ministrui Remigijui Šimašiui kelia įtarimą

Teisingumo ministrui kelia įtarimų vis pasikartojantys sutapimai, kai statutiniai pareigūnai, kuriems inicijuoti tarnybinio nusižengimo tyrimai ir kyla grėsmė netekti pareigų, staiga ima ir suserga, teigiama Teisingumo ministerijos pranešime spaudai.
Pareigūnai jau pasiruošę neramumams.
Pareigūnas / Alfredo Pliadžio/15min.lt nuotr.

Kilus nemalonumų, pareigūnai kreipiasi į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrą ar kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo ar netinkamumo tarnybai pagal sveikatos būklę nustatymo. Pastebima, kad esant minėtoms situacijoms, pareigūnams praktiškai visuomet išduodamos nedarbingumo pažymos arba jie pripažįstami netinkamais tarnybai pagal sveikatos būklę.

Pasak ministro, panašių susirgimų pasitaiko ir tuomet, kai pareigūnai žino, kad jiems nebebus pratęsiamas tarnybos laikas. Taip norima ištęsti tarnybos stažą ir užsitikrinti didesnes valstybines pensijas.

Staiga susirgti ir būti atleistiems dėl ligos šiems asmenims gali būti naudinga, nes šiuo pagrindu iš pareigų atleidžiamiems pareigūnams skiriama didesnė valstybinė pensija. Pagal Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymą valstybinės pensijos dydis skaičiuojamas po 1 proc. nuo pareigūno darbo užmokesčio vidurkio už kiekvienus tarnybos metus. Tuo tarpu atleistiems dėl sveikatos pareigūnams ir ištarnavusiems nuo 5 iki 10 metų skiriama po 2 procentus, o ištarnavusiems nuo 10 iki 20 metų – 20 procentų jų nustatyto darbo užmokesčio vidurkio, t. y. iki dviejų kartų daugiau nei kitais atvejais atleistiems pareigūnams. Taip pareigūnai ne tik išvengia atsakomybės už galimai neteisėtus savo veiksmus, bet ir užsitikrina didesnes socialines garantijas.

Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, vien Kalėjimų departamento sistemoje per 2009–2010 m. pasitaikė 3 netikėtų susirgimų atvejai. „Tokie atvejai, kai iki tol buvę sveiki laisvės atėmimo įstaigų vadovai prasidėjus nemalonumams darbe staiga tampa visiškai netinkami eiti bet kokias statutinio tarnautojo pareigas dėl sveikatos būklės, iš tiesų kelia nerimą bei įtarimų, kad siekiant išvengti atsakomybės pateikiamos sveikatos medicinos pažymos neatitinka realios situacijos. Todėl būtina detaliau išanalizuoti, ar šie ir kiti įtartini atvejai nėra galimai neteisėtos veikos“, – sako teisingumo ministras.

Pasak ministro, panašių susirgimų pasitaiko ir tuomet, kai pareigūnai žino, kad jiems nebebus pratęsiamas tarnybos laikas. Taip norima ištęsti tarnybos stažą ir užsitikrinti didesnes valstybines pensijas.

Siekdamas išsiaiškinti situaciją, visus turimus duomenis ir pavyzdžius, iliustruojančius dažnus ligų ir nemalonumų darbe sutapimus, teisingumo ministras perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai, Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijoms, taip pat apie tai informavo Seimo Sveikatos reikalų komitetą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius