Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 23d. 17:11

„Netikri“ vilniečiai „apsigyventi“ kviečiami Gedimino prospekte

Šis apleistas namas Trakų gatvėje turėtų tapti deklaravimo vieta Vilniuje neregistruotiems vilniečiams.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šis apleistas namas Trakų gatvėje turėjo tapti deklaravimo vieta Vilniuje neregistruotiems vilniečiams, bet buvo pasirinktas kitas adresas Gedimino prospekte.

Vilniaus taryba pritarė siūlymui leisti viename sostinės butų leisti deklaruoti gyvenamąją vietą tiems, kurie gyvena Vilniuje, bet oficialiai registruoti yra kitur. Ketinta „netikrus“ vilniečius registruoti Trakų gatvėje, tačiau pasirinktas kitas variantas, taip pat prestižinėje sostinės vietoje – Gedimino prospekte.

Vienas iš siūlytų variantų – Trakų gatvėje esantis butas, atrodo kaip tikra landynė. Galbūt tai nulėmė, kad pasirinkta kita gyvenamoji vieta.

Šiuo sprendimu tikimasi palengvinti registraciją tų asmenų, kurie faktiškai gyvena ir dirba Vilniuje, tačiau susiduria su biurokratinėmis problemomis išsiregistruojant iš savo buvusios gyvenamosios vietos bei neturi galimybių deklaruoti savo gyvenamosios vietos savo gyvenamojoje vietoje Vilniuje. Nuo gruodžio 5 dienos šie gyventojai galės deklaruoti gyvenamąją vietą adresu Gedimino pr. 24–40.

Lengvesnė registracija sostinėje sudarys galimybes savivaldybės biudžete surinkti daugiau gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus dalis vilniečių mokamo GPM skiriama kitiems Lietuvos miestams, kuriuose jie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, nors faktiškai jie dirba ir gyvena Vilniuje. Šiuo metu Vilnius kitoms savivaldybėms kasmet perveda apie 200 mln. Lt, iš kitų savivaldybių gauna tik apie 17 mln. Lt gyventojų pajamų mokesčio.

Vilniečiai, prisiregistravę adresu Gedimino g. 24-40, neturės galimybės gyventi šiuo adresu. Tarybos sprendimo projekte pabrėžiama, kad gyvenamosios vietos deklaravimas šioje patalpoje nesuteiks teisės į būsto nuomą ar nuosavybę.

Prašymai deklaruoti gyvenamąją vietą savivaldybės adresu bus priimami Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3).

Opozicijos pastebėjimų, kad taip meras Artūras Zuokas tikisi surinkti daugiau balsų per rinkimus, valdantiesiems nepasirodė pakankamai svarūs.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min