Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Netikri“ vilniečiai – į vieną butą

Šis apleistas namas Trakų gatvėje turėtų tapti deklaravimo vieta Vilniuje neregistruotiems vilniečiams.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šis apleistas namas Trakų gatvėje turėtų tapti deklaravimo vieta Vilniuje neregistruotiems vilniečiams.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus valdantieji prisiminė dar prieš savivaldybės rinkimus Artūro Zuoko išsakytą idėją viename sostinės butų leisti gyvenamąją vietą deklaruoti tiems, kurie gyvena Vilniuje, bet oficialiai registruoti yra kitur.

„Netikri“ vilniečiai galės jaustis kaip išrinktieji – gyvenamąją vietą jiems siūloma deklaruoti Senamiestyje, Trakų gatvėje.

Sostinės tarybai šiandien siūloma patvirtinti Asmenų gyvenamosios vietos deklaravimo Vilniaus savivaldybei nuosavybės teise priklausančiam bute Nr. 5 Trakų g. 4, tvarkos aprašą. Teigiama, jog šiame bute šiuo metu niekas negyvena.

Kaip informavo savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius, šiuo sprendimu siekiama palengvinti registraciją tų asmenų, kurie faktiškai gyvena ir dirba Vilniuje, tačiau susiduria su biurokratinėmis problemomis išsiregistruodami iš savo buvusios gyvenamosios vietos (tą turi padaryti būsto savininkas) bei neturi galimybių deklaruoti savo gyvenamosios vietos ten, kur gyvena dabar (pvz., butas yra nuomojamas). Tačiau gyvenamosios vietos deklaravimas nesuteiks teisės į šio buto nuomą ar nuosavybę.

„Tarybai patvirtinus tvarką, tokiems asmenims bus paprasčiau deklaruoti gyvenamąją vietą Vilniuje. Be to, taip į sostinės biudžetą ateitų Vilniuje mokama gyventojų pajamų mokesčio dalis – šiuo metu ta dalis skiriama tai savivaldybei, kurioje žmogus yra deklaravęs gyvenamąją vietą, o ne tai, kurioje jis faktiškai gyvena ar dirba“, – teigė Viešųjų ryšių skyriaus atstovai.

Prieš kiek daugiau negu mėnesį žiniasklaidoje taip pat buvo pasirodę pranešimų apie šį sumanymą, tačiau tuomet minėtas butas Stiklių gatvėje. Jame gyvena buvęs parlamentaras ir sostinės tarybos narys Eduardas Šablinskas.

Jis šį savivaldybei priklausantį butą nuomojasi dar nuo 1995 m. Ne kartą kreipėsi į savivaldybę prašydamas leidimo butą įsigyti, tačiau jo negavo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min