Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 07 10

Netinkamai supakuoti atostogų daiktai gali tapti mirtinais spąstais

Ar dažnai susimąstote apie tvarkingą daiktų laikymą automobilio salone, ypač kai ruošiatės ilgai lauktoms atostogoms su šeima? Susidūrimo metu 100 km/h greičiu važiavusiame automobilyje 30 kg sveriantis lagaminas staiga įgauna 4800 kg smūgio galią – tiek, kiek sveria dramblys.
Automobilio bagažinė
Automobilio bagažinė / „Peugeot“ nuotr.

Net laisvai automobilyje gulintys mobilieji telefonai gali rimtai pakenkti vairuotojui ir keleiviui stabdymo ar susidūrimo metu.

Netinkamai supakuoti atostogų daiktai gali tapti mirtinais spąstais. Jei greitis 50 km/h, 30 kg sveriantis ir netinkamai padėtas krepšys galinėje sėdynėje susidūrimo arba staigaus stabdymo metu įgauna 1200 kg svorį. Esant 100 km/h greičiui realus krepšio svoris įgauna 4800 kg galią. Net laisvai automobilyje gulintys mobilieji telefonai gali rimtai pakenkti vairuotojui ir keleiviui stabdymo ar susidūrimo metu. Jei įvykio metu važiavusio automobilio greitis 100 km/h, telefonas staiga įgauna 15-16 kg smūgio galią.

Draudimo bendrovės „If“ vyriausioji žalų ekspertė Alytė Balkuvienė pataria vengti palaidų daiktų, pavyzdžiui, vandens butelių, kurie labai dažnai būna padėti ant galinės sėdynės. Saugiausiai juos laikyti durelių kišenėlėse, sėdynės atlošo kišenėje arba padėti ant grindų priešais keleivio sėdynę. Net jei daiktai yra ypač maži, netvarkingai laikomi, gali lemti pačias pavojingiausias traumas galvos ar kaklo srityje.

2oda.lt nuotr./„Antra oda“ aptraukti telefonai.
2oda.lt nuotr./„Antra oda“ aptraukti telefonai.

„Vairuotojai dažnai nesusimąsto, kokį pavojų gali sukelti nesaugiai automobilyje laikomi daiktai, kurie susidūrimo momentu iš inercijos skries į automobilio priekį tokiu pačiu greičiu, kokiu buvo važiuojama prieš stabdymą. Patikrinimas, ar salone nėra paliktų nepritvirtintų daiktų, turėtų tapti įpročiu kaip saugos diržų užsisegimas“, – sakė draudimo bendrovės „If“ vyriausioji žalų ekspertė Alytė Balkuvienė.

Visada padėkite sunkiausius daiktus ant grindų priešais keleivio sėdynę arba viduryje tarp sėdynių.

Ruošiantis vykti atostogų automobiliu, patariama tvarkingai susipakuoti daiktus, kad jie nesužalotų keleivių. Visada padėkite sunkiausius daiktus ant grindų priešais keleivio sėdynę arba viduryje tarp sėdynių. Sukraukite lagaminus prieš sėdynės atlošą, bet ne aukščiau nei sėdynės aukštis. Nekraukite per daug sunkių daiktų ant bagažinės lentynos. Šiuo atveju saugiausiai yra keliauti su universalu ar visureigiu, kadangi didžioji dalis daiktų telpa bagažinėje. Jei vis tik laikote daiktus automobilio salone, jie turi būti padėti ant grindų.

Būtinai perskaitykite stogo bagažinės gamintojo instrukciją, koks leistinas maksimalus svoris. Vairuojant automobilį su stogo bagažine, pasikeičia ir vairavimo charakteristikos dėl atsiradusio papildomo svorio ant stogo, tad svarbu nepamiršti patikrinti ir automobilio ribojimus stogo bagažinės svoriui.

Atostogų metu lengva pamiršti, kad jūsų automobilis ir jame esantys daiktai, kažkam - lobių skrynia ant keturių ratų. Todėl paliekant automobilį net ir trumpam, nepalikime daiktų salone, nes galime likti ir be dokumentų, ir be pinigų.

Patarimai, kaip paruošti automobilį saugiai kelionei

• Sunkiausius daiktus laikykite automobilio salone per vidurį tarp sėdynių arba ant grindų priešais keleivio sėdynę.

 • Sukraukite daiktus atremdami juos į sėdynės atlošą.

• Sukrautas bagažas neturėtų viršyti sėdynės aukščio.

• Nedėkite sunkių daiktų ant bagažinės lentynos.

• Kelionės metu reikalingus daiktus laikykite ant žemės arba sėdynės kišenėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius