Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 birželio 10d. 22:26

Netrukus religiniame Lietuvos gyvenime įvyks istorinis įvykis

Kaišiadorių katedra
G.Streikauskaitės nuotr. / Kaišiadorių katedra
Lietuvos katalikų bažnyčia rengiasi neeiliniam įvykiui – arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmėms. Šiuo metu sarkofagas su Matulionio relikvijomis saugomas Kaišiadorių katedroje.

Popiežius Pranciškus praėjusių metų gruodį įgaliojo Šventųjų skelbimo kongregaciją paskelbti dekretą, pripažįstantį arkivyskupo T.Matulionio kankinystę ir taip atvėrė kelią paskelbti jį palaimintuoju. Iki beatifikacijos likus kelioms savaitėms į Kaišiadorių katedrą jau traukia maldininkai iš visos Lietuvos.

Dievo Gailestingumo koplyčioje iki beatifikacijos saugomi arkivyskupo T.Matulionio palaikai.

Beatifikacijos iškilmės vyks birželio 25-ąją Vilniuje. Iš Kaišiadorių katedros į sostinę arkivyskupo kūnas bus atvežtas išvakarėse specialiame sarkofage. Po beatifikacijos sarkofagas su arkivyskupo Teofiliaus relikvijomis bus parvežtas į Kaišiadorių katedrą ir įdėtas į altorių Palaimintojo garbei skirtoje koplyčioje.

„Vienintelis Lietuvos šventasis – Kazimieras, taip pat turime palaimintąjį Jurgį Matulaitį, kuris prieš 30 metų paskelbtas palaimintuoju Romoje, o Lietuvoje dar to nėra buvę, todėl drįstu sakyti, kad tai yra istorinė beatifikacija ir istorinis įvykis“, – kalbėjo Kaišiadorių vyskupo generalvikaras Algirdas Jurevičius.

T.Matulionis patarnavo žmonėms, neatsižvelgdamas į jų tautybę: latviams, lenkams, baltarusiams, lietuviams. Sovietmečiu atsisakė kurti okupantams paklusnią Lietuvos Katalikų bažnyčią. Buvo nuolat persekiojamas, patyrė įvairių represijų ir mirė nuo neaiškios sudėties injekcijos, kuri buvo suleista per jo namuose atliekamą kratą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min